Судове рішення #11994769

Справа № 2-5280  

2010 рік  

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я  

І  м     е н е м   У  к  р  а  ї  н  и  

12 жовтня 2010 року                                                                                       м. Білгород - Дністровський  

  Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської  області  

в складі: головуючого – одноособово судді  Донцова Д.Ю.  

при секретарі  - Горовій К.О.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на малолітню дитину,  

  ВСТАНОВИВ:  

   

Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2   аліментів на утримання неповнолітньої  дитини: сина  – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  у розмірі 800,00 гривень щомісяця з індексацією відповідно до закону, починаючи з 09 вересня 2010 року  до досягнення ОСОБА_3 повноліття, зазначаючи, що відповідач не надає матеріальної допомоги.  

Позивачка у судове засідання не з’явилася, про час та місце проведення судового засідання була повідомлена належним чином, згідно наданої до суду письмової заяви просить справу розглядати у її відсутності.  

Відповідач у судовому засіданні позовні  вимоги визнав частково та погодився сплачувати аліменти на утримання дитини у розмірі 500,00 гривень.  

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні сторін,  суд прийшов до наступного.  

У судовому засіданні  встановлено, що 14 квітня 2007 року між відповідачем ОСОБА_2 та позивачкою ОСОБА_1 укладено шлюб (свідоцтво про укладення шлюбу серії НОМЕР_1, видане відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Білгород-Дністровський, Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області 14 квітня 2007 року, актовий запис № 96).    

Від шлюбу  ОСОБА_2 та ОСОБА_1 мають неповнолітню дитину: сина   –  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 видане відділом  реєстрації актів цивільного стану Фрунзівського районного управління юстиції Одеської області 17 липня 2007 року, актовий запис № 63).  

Сторони не проживають однією сім’єю, неповнолітня  дитина проживає  разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою, виданою Фрунзівською селищною радою Фрунзівського району Одеської області № 3500 від 09.09.2010р.  

Позивачка постійного місця роботи не має, що підтверджується довідкою Фрунзівської селищної ради Фрунзівського району Одеської області №3501 від 09.09.2010р.  

Відповідач на утримання дитини  матеріальної допомоги  не надає, є працездатним, має нерегулярний, мінливий дохід, відомостей про інших неповнолітніх дітей, непрацездатних осіб, яких він повинен утримувати відповідно до закону, інші обставини, що мають істотне значення для визначення розміру аліментів до суду не надав.  

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.  

Згідно ст. 181 ч. 3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і ( або) у твердій грошовій сумі.  

У відповідності до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30    відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею  

184 ЦПК України.  

Згідно ст. 184 ЦПК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.  

Відповідно до ст. 192 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.  

Отже суд, враховуючи матеріальне становище платника аліментів, відсутність у платника аліментів інших дітей та утриманців, пріоритетність прав дитини  на достатнє забезпечення її потреб та інші встановлені вище обставини, що мають істотне значення для вирішення даної справи, вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги частково, визначивши розмір аліментів у твердій грошовій сумі 500,00 гривень.  

Відповідно до п. 7 ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання чи є підстави допустити негайне виконання судового рішення.  

Стаття 367 ЦПК України передбачає випадки обов’язкового і факультативного негайного виконання рішення суду.  

Так згідно з ч.1 п. 1 ст. 367  суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.  

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 184, 192  СК України, ст.ст. 88, 209, 213-215,  218, 367 ЦПК України, суд, -  

  ВИРІШИВ:  

    Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на малолітню дитину задовольнити частково.  

Стягнути з ОСОБА_2,  який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м. Білгород-Дністровський Одеської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 500,00 гривень на місяць з індексацією відповідно до закону, починаючи з 14 вересня 2010 року до повноліття ОСОБА_3, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1 2025 року.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу у розмірі 440,00 гривень.  

Звернути рішення до негайного виконання у частині стягнення аліментів  у межах суми платежу за один місяць.  

Сягнути з ОСОБА_2  витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 гривень на користь держави.  

Стягнути з ОСОБА_2  державне мито у розмірі 51,00 гривні на користь держави.  

 

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

  Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація