Справа № 2- 1072
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13травня 2010 року Старобільський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді Воронкіна О.А.,
при секретарі Якубі О.І.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Старобільську Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання правочину дійсним та визнання права власності на квартиру,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання правочину дійсним та визнання права власності на квартиру.
В обґрунтування позову позивач ОСОБА_1 посилався на те, що 9 грудня 2009 року між нею та відповідачем було укладено угоду щодо купівлі продажу квартири належної відповідачу на праві власності, розташованої за адресою АДРЕСА_1 Старобільського району Луганської області. Під час укладення угоди сторони дійшли згоди щодо всіх істотних умов Договору вона фактично виконала всі свої обов’язки у вигляді передачі грошових коштів, про що свідчить розписка. Згідно із нормами ЦПК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, будинку або іншого нерухомого майна підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Згідно усній домовленості між сторонами, оформлення документів на право власності мало відбутися в березні 2009 року, але відповідач ухиляється від нотаріального оформлення угоди купівлі-продажу, незважаючи на неодноразові його звернення.
У судове засідання позивач ОСОБА_1, не з’явилась просила суд розглянути справу у її відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 – у попереднє судове засідання не з’явилась, надала суду заяву в якій просила суд розглянути справу без її участі, позов визнала у повному обсязі.
Суд вважає можливим згідно ч.2 ст.154 ЦПК України розглянути справу у відсутності відповідача.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Відповідно розписці ОСОБА_2 отримала від ОСОБА_1 грошову суму в розмірі 5000 грн. в розрахунок купівлі-продажу їй квартири, розташованої за адресою АДРЕСА_1 Старобільського району Луганської області.
Відповідно до технічного паспорту на квартиру по АДРЕСА_1 Старобільського району Луганської області ОСОБА_2 є власником цієї квартири.
Згідно свідоцтва про право власності на житло ОСОБА_2 є власником квартири розташованої за адресою АДРЕСА_1 Старобільського району, Луганської області.
Сторони домовилися про всі істотні умови угоди купівлі-продажу квартири, розташованої за адресою АДРЕСА_1 Старобільського району, при цьому позивач цілком виплатив відповідачу суму її вартості, що підтверджується розпискою від 09.12.2009 року.
В силу вимог ст.638 ЦК України - договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Згідно ст.640 ЦК України – договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.
Відповідно до ч.1 ст.328 ЦК України – право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно ч.1 ст.334 ЦК України – право власності у набувача майна по договору виникає з моменту передачі майна.
Визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права і свободи чи інтереси інших осіб, а оскільки відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню, а тому суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Позивачем держмито сплачене в повному обсязі і він не порушує питання про стягнення з відповідача судових витрат, а суд сам не може вийти за межі позову.
На підставі ст.ст.203, 205, 207, 208, 220, 328, 334, 638, 640 ЦК України, керуючись ст.ст. 130, 174 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання правочину дійсним та визнання права власності на квартиру задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1 Старобільського району Луганської області, укладений 09 грудня 2009 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на квартиру, розташованою за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя О.А.Воронкін