Судове рішення #11993863

Справа №2-о-45/2010 р.

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И    

 01 червня 2010 року Старобільський районний суд Луганської області  

у складі: головуючого судді                                   Воронкіна О.А.,

при секретарі                                                            Якубі О.І.,

за участі заявника                                 ОСОБА_1,

заінтересованої особи                                             ОСОБА_2,      

 розглянувши у судовому засіданні в приміщенні Старобільського районного суду Луганської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, -  

  В С Т А Н О В И В:  

ОСОБА_1 звернулася до Старобільського районного суду Луганської області із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, в якій просила суд прийняти рішення, яким встановити факт, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 є матір’ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

В обґрунтування своєї заяви заявник ОСОБА_1 посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_3. Згідно заповіту її мати заповіла їй,  своїй дочці, належну їй земельну ділянку. Але під час отримання спадщини було виявлено невідповідність написання по батькові матері в різних документах: ОСОБА_3 – ОСОБА_3.   ОСОБА_3   зазначено в наступних документах: свідоцтво про одруження батьків, трудова книжка матері, заповіт матері, свідоцтво про смерть матері, свідоцтво про право на спадщину за заповітом, посвідчення матері на пільги.   ОСОБА_3   зазначено в наступних документах: свідоцтво про народження заявниці, свідоцтві про народження ОСОБА_2, свідоцтві про право власності на житловий будинок, належний померлій ОСОБА_3, посвідченні про нагородження медаллю, належне померлій ОСОБА_3 Необхідність встановлення факту для заявниці має юридичне значення, тому як звільнить від сплати податку з суми спадщини.

У судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 заяву підтримала у повному обсязі та просила суд її задовольнити.

Заінтересована особа – ОСОБА_2 заявлені вимоги визнав в повному обсязі, вважала заяву такою, що пілягає задоволенню. Крім цього пояснив, що померла ОСОБА_3 дійсно є матір’ю заявниці та його матір’ю, і в документах про його народження також записано по батькові матір «ОСОБА_3» замість правильного «ОСОБА_3».  

Свідок – ОСОБА_4 у судовому засіданні  пояснила суду, що ОСОБА_3 та заявниця ОСОБА_1 – це рідні донька та матір.

Свідок – ОСОБА_5 у судовому засіданні пояснила суду, що вона добре була знайома з ОСОБА_3 і заявниця ОСОБА_1 дійсно є для ОСОБА_3 рідною донькою.  

Показання свідків у суду не викликають сумнівів, тому що вони не протиречать іншим показанням, а також доповнюють другі докази по справі.

З копії свідоцтва про смерть, виданого Половинкінською сільською радою Старобільського району Луганської області вбачається, що  ОСОБА_3, померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

У свідоцтві про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в графі «мати» записано російською мовою «ОСОБА_3» замість правильного «ОСОБА_3», в графі батько записаний російською мовою «ОСОБА_7» (а.с. 5).

Згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу, виданого Лиманською сільською радою від 24 травня 1949 року,  ОСОБА_7 уклав шлюб з ОСОБА_3, і після укладення шлюбу дружина змінила своє дівоче прізвище на «ОСОБА_3».

Згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_1 змінила своє дівоче прізвище на «ОСОБА_1».

Таким чином, матеріалами справи встановлено, що заявниця ОСОБА_1 донькою ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.  

 Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 256-259 ЦПК України, суд

  В И Р І Ш И В :  

Заяву ОСОБА_1  про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

 Встановити, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, є матір’ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційний суд Луганської області через Старобільський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10-ти днів  з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

      Суддя                                                             О.А.Воронкін  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація