Судове рішення #11991099

2- 6408/2010 р.                  

   З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м  У к р а ї н и  

 10 вересня   2010    року    

Лисичанський міський суд Луганської області в складі:

Головуючого судді:                      Стахової Н.В.                                       

при секретарі судового засідання:             Ісауловій Н.В.            

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті  Лисичанську цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в  особі  філії – - Луганського  обласного управління  ВАТ «Ощадбанк» до  ОСОБА_1, ОСОБА_2  про стягнення  заборгованості за кредитним договором, стягнення на предмет застави

                                В С Т А Н О В И В :

 Позивач звернувся до суду  із вищеназваним позовом, мотивуючи його тим,  16 квітня 2007 року з відповідачем ОСОБА_1  був укладений кредитний договір  № 4182, згідно якого  останній  отримав споживчий кредит  у сумі 34400 грн. строком на 60 місяців  зі сплатою за користування  кредитом  17,2% річних на придбання  транспортного засобу. Згідно п.1.5, 3.3.4, 3.3.5 Кредитного договору  відповідач повинен щомісячно  погашати основний борг за кредитом, проценти за користування   кредитом  та комісійні винагороди . В забезпечення  кредитного договору  з відповідачем ОСОБА_2  16 липня 2007 року  був укладений договір поруки, за яким остання поручилася перед кредитором боржника за виконання ним свого обов’язку. Посилаючись на те, що відповідачем   не виконуються зобов’язання  належним чином, у зв’язку  чим виникла заборгованість за кредитним договором, просив суд  стягнути з відповідачів у солідарному порядку  16681 грн.44 коп.,  що складається  з залишку  заборгованості за кредитом  у сумі  14970,03 грн., простроченої заборгованості   за відсотками  у сумі 1191 грн.53 коп.,  пені  за прострочену  заборгованість за  кредитом  0,1% з 01 червня 2010 року по 19 липня 2010 року  у сумі 519 грн.88 коп., та звернути стягнення  на заставлене майно- транспортний засіб марки  ВАЗ  210994-20, 2007 року, який належить на праві власності ОСОБА_1.  

У судове засідання представник позивача надав письмову заяву  про розгляд справи за  його відсутності, проти заочного розгляду справи не заперечував.  

 Відповідачі у судове засідання не з’явилися, заяви про слухання справи за їх  відсутності суду не надали, причини неявки не повідомили,  будучи належним чином повідомленими про час та місце судового розгляду справи.  

 Зі згоди  представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд,  дослідивши письмові докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи  з наступних підстав.  

Матеріалами справи  встановлено, що 16 квітня 2007 року між сторонами  був укладений кредитний договір  № 4182, згідно якого  ОСОБА_1 отримав споживчий кредит  у сумі 34400 грн. строком на 60 місяців  зі сплатою за користування  кредитом  17,2% річних на придбання  транспортного засобу.

У забезпечення  кредитного договору  з відповідачем ОСОБА_2  16 липня 2007 року  був укладений договір поруки, за яким остання поручилася перед кредитором боржника за виконання ним свого обов’язку.

 Вказаним  договором (п.3.2 ст.3)   встановлена солідарна відповідальність боржника та поручителя у разі невиконання чи  неналежного виконання боржником своїх зобов’язань за кредитним договором  № 4182 від 16.04.2007 року.       

 Відповідно до ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов’язання внаслідок односторонньої відмови від зобов’язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору, зміна умов зобов’язання, сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.

Відповідно ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк, або інша фінансова установа зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі, та на умовах встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти. Згідно зі ст. 1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він  зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 ЦК України, а саме сплатити борг, з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.

Згідно зі ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо  договором поруки не встановлено субсидіарну відповідальність поручителя.

Наданим позивачем розрахунком підтверджується факт заборгованості відповідача за кредитним договором у сумі 16681 грн.44 коп.,  що складається  з простроченої  заборгованості за кредитом  у сумі  14970,03 грн., простроченої заборгованості   за відсотками  у сумі 1191 грн.53 коп.,  пені   за період з 01 червня 2010 року по 19 липня 2010 року  у сумі 519 грн.88 коп.

 Оскільки у  судовому засіданні  знайшов підтвердження факт порушення відповідачем  договірних зобов’язань, суд вважає, що  позовні вимоги  в частині стягнення заборгованості  за кредитним договором  є обґрунтованими та  підлягають задоволенню.  

 Суд відмовляє  у задоволенні вимог щодо звернення стягнення на предмет застави, оскільки одночасне стягнення заборгованості  та звернення стягнення на предмет застави, є стягненням  у подвійному розмірі.  

У відповідності до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені витрати.  

 На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст.  611,651, 1050,1054 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 81, 88, 212-215,224-226  ЦПК України  суд,  

         

                          В И Р І Ш И В:

           

Позов Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в  особі  філії – - Луганського  обласного управління  ВАТ «Ощадбанк» до  ОСОБА_1, ОСОБА_2  про стягнення  заборгованості за кредитним договором, стягнення на предмет застави задовольнити частково.  

Стягнути у солідарному порядку з  ОСОБА_1, ОСОБА_3 на користь Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в  особі  філії – - Луганського  обласного управління  ВАТ «Ощадбанк» заборгованість за кредитним договором  № 4182 від 16.04.2007 року у сумі 16681 (шістнадцять тисяч шістсот вісімдесят одну) грн.. 44 копійки.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в  особі  філії – - Луганського  обласного управління  ВАТ «Ощадбанк» 83 (вісімдесят три) грн..40 коп., 60 (шістдесят) грн.. витрат, пов’язаних з інформаційно-технічним забезпеченням  розгляду справи в суді.  

Стягнути з  ОСОБА_3 на користь Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в  особі  філії – - Луганського  обласного управління  ВАТ «Ощадбанк» 83 (вісімдесят три) грн..40 коп., 60 (шістдесят) грн.. витрат, пов’язаних з інформаційно-технічним забезпеченням  розгляду справи в суді.  

В решті позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.  

Копію заочного рішення направити відповідачу.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області шляхом подання апеляційної скарги через Лисичанський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, або у разі подання апеляційної скарги – після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не скасоване.

 Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація