Судове рішення #11990538

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И               Справа № 2-о-155/10р.

  15 листопада 2010 р.                                                                                     м.Радомишль

          Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого  судді  -  Свінцицького Л.В.

при  секретарі  -   Малашевській І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Радомишль Житомирської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - виконавчий комітет Кочерівської сільської Ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та родинних відносин,-

 В С Т А Н О В И В:

          Заявник ОСОБА_1звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності його тітки ОСОБА_2свідоцтва про народження,та факту родинних відносин його батька ОСОБА_3та його рідною сестрою ОСОБА_2 В підтвердження своїх вимог посилається на те, що після під час видачі свідоцтва про народження,рідній сестрі його батька ОСОБА_2 помилково записали її ім»я  як-ОСОБА_2. Також зазначив,що ОСОБА_2 є рідною матір»ю ОСОБА_4,але документально він це не може підтвердити.

Після смерті тітки заявника залишилось  спадкове майно,близьких родичів у неї не має,тому виникла необхідність оформити спадщину, однак перепоною до позитивного вирішення даної справи є та обставина, що дані у свідоцтві про її смерть,та про народження  її сина,не співпадають з її даними із свідоцтва про народження,тому він змушений вирішувати дане питання в судовому порядку.

В судовому засіданні заявник свої вимоги підтримав,просить їх  задовольнити. Заінтересована особа - виконавчий комітет Кочерівської сільської ради в судове засідання не з’явився, надіслав заяву, в якій просить розглянути справу без участі її представника.

Вислухавши пояснення заявника, свідків,перевіривши матеріали справи, оцінивши всі докази та обставини по справі, суд задовольняє вимоги і встановлює спірний факт виходячи зі слідуючого.

Як встановлено судом заявник народився 23.03.1960 року,і у свідоцтві про його народження зазначена матір`ю – ОСОБА_5,а батьком – ОСОБА_3.Як видно з архівної довідки №116\г від 21.08.2007 року,ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року.13.02.1938 року вона уклала шлюб з ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 року,вони від шлюбу мали сина ОСОБА_4. Згідно довідки Кочерівської сільської Ради,при видачі свідоцтва про смерть,в свідоцтві було помилково внесено призвіще «ОСОБА_2» замість «ОСОБА_2».ІНФОРМАЦІЯ_1 року,а в свідоцтві про народження ОСОБА_4ім»я матері помилково записано як- ОСОБА_2.Як видно з архівної довідки актових записів про народження,правильним іменем тітки заявника є –ОСОБА_2,тому суд встановлює даний факт.  

Як видно з актового запису про народження від 29.06.2010 року,ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року,і його батьками були ОСОБА_7та ОСОБА_2.В судовому засіданні свідки ОСОБА_9та ОСОБА_10суду пояснили,що дійсно в с.Кочерів,на ОСОБА_2 всі називали як-ОСОБА_2,тому всі  звикли до цього імені,хоча її правильне ім.»я –ОСОБА_2.Також свідки ствердили,що у неї був син ОСОБА_4,який помер в м.Києві,тому суд при таких обставинах суд вважає доведеним факт родинних відносин між тіткою заявника та її сином, а тому дану вимогу задовольняє.

Пленум Верховного Суду України в постанові №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в п.7 роз`яснив, що суди вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.

        На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256 ЦПК України, суд-

В И Р І Ш И В:

       Заяву задовольнити.

Встановити факт,що ОСОБА_2,яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 року, і померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року в с.Кочерів Радомишльського районну, Житомирської області,належать-свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 виданого Кочерівською сільською Радою Радомишльського району Житомирської області,а в свідоцтві про народження ОСОБА_4,правильним іменем його матері вважати ОСОБА_2.

Встановити факт,що ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2 року,є рідною матір»ю ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1,а він відповідно є її рідним сином.

       Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд на протязі десяти днів з моменту його проголошення,а сторони які не були присутні при його проголошенні,на протязі десяти днів з часу його отримання.

     Суддя Радомишльського

районного суду                                     Л.В.Свінцицький

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація