Судове рішення #11990007

2-6024/2010 р.

 У Х В А Л А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

      09 листопада    2010 року                                          м. Лисичанськ

     Лисичанський міський суд Луганської області у складі:

     головуючої судді                           Стахової Н.В.,

     при секретарі судового засідання             Ісауловій Н.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення  Лисичанської міської ради  про визнання дій незаконними, зобов’язання до вчинення певних дій  

 В С Т А Н О В И Л А:

 Позивачка звернулася до суду з вищеназваним позовом, в якому вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 вона народила сина ОСОБА_2,  з приводу чого перебуває на обліку у відповідача і отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку, яка відповідно до ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" повинна бути на рівні прожитковому мінімуму для дітей віком до 6-ти років.

Вказана допомога,  а також допомога при народженні дитини,  виплачується не у повному обсязі, у зв’язку з чим за період з  жовтня  2007 року по червень 2010 року виникла заборгованість  з допомоги при народженні дитини  у сумі  303,08 грн.,  з за період з 24.11.2009 року по червень 2010 року заборгованість з допомоги по догляду за дитиною  у сумі  5707 грн. . Просить суд зобов’язати  відповідача здійснити перерахунок та виплату  недоплаченої допомоги  при народженні дитини  у сумі 303,08 грн. за період з жовтня 2009 року по червень 2010 року, недоплаченої допомоги  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 5707 грн.,  зобов’язати відповідача  внести зміни до рішення  від 02.12.2009 року, встановивши розмір   виплат допомоги    при народженні дитини  у період з липня 2010 року по жовтень 2010 року у розмірі 631 грн.26 коп. щомісячно та розмір  допомоги по догляду  за дитиною до досягнення  нею трирічного віку на рівні прожиткового мінімуму для працездатних громадян, встановленого на день проведення виплати.  

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України (в редакції станом на 09.03.2010 року) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах  фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат    непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат,  доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Законом України від 18.02.2010 року №1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», який набрав чинності 10.03.2010 року, пункт 3 частини 1 статті 18 КАС України виключено; частину 1 статті 15 ЦПК України викладено у новій редакції, яка передбачає, зокрема, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат,  соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року у справі №19-рп/2010 визнано такими, що не відповідають Конституції України  
(є неконституційними), положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691–VI, а саме:

– пункту 2 розділу І: ?ункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України виключити“;

– пункту 2 розділу ІІ: ?ісля набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства“.

           Визнано таким, що не відповідає Конституції України  
(є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України ?ро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI.

           Положення Закону України ?ро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

           Таким чином, з 09 вересня 2010 року втратили чинність норми ЦПК України щодо підвідомчості справ щодо соціальних виплат судам у порядку цивільного судочинства та відновлена редакція п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України щодо підвідомчості таких спорів адміністративним судам.

З урахуванням викладеного,    провадження у справі  підлягає закриттю, оскільки справа не підлягає  розгляду в порядку цивільного судочинства.  

 Зважаючи на викладене, керуючись ст. ст. п.1 ч.1 ст. 205,  209, 210 ЦПК України, -

 У Х В А Л И Л А:

      Закрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення  Лисичанської міської ради  про визнання дій незаконними, зобов’язання до вчинення певних дій у зв’язку  з тим, що справа не підлягає розгляду  в порядку цивільного судочинства.  

Ухвала про залишення позову без розгляду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Лисичанський міський суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.

 Суддя:

                  

 

  • Номер: 22-ц/792/218/16
  • Опис: за позовом Куц Р.Ф. до Вагонної дільниці №3 станції Хмельницький, ДТГО "Південно-Західна залізниця" про зміну формулювання причин звільнення, стягнення одноразової та додаткової матеріальної допомоги та зобовязання до видачі разових проїзних квитків
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-6024/10
  • Суд: Апеляційний суд Хмельницької області
  • Суддя: Стахова Наталія Володимирівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.12.2015
  • Дата етапу: 22.02.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація