Судове рішення #11985943

                      Р І Ш Е Н Н Я          

               І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И.    Справа №2-817/10.

          м.Радомишль.                       22 жовтня 2010 року.                  

    Радомишльський районний суд Житомирської області в складі головуючого: судді Невмержицького І.М., при секретарі Пузійчук І.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Радомишлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Радомишльської міськради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, з участю третіх осіб: ОСОБА_2,ОСОБА_3, -

                   В С Т А Н О В И В :

    Позивач, посилаючись на те, що після смерті її батька залишилося спадкове майно, а з поважних причин вона пропустила строк для прийняття спадщини, просила суд визначити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини терміном в десять днів з дня вступу рішення суду в законну силу.

    В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 з"явилася,позовні вимоги підтримала,при цьому пояснила,що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько- ОСОБА_6, після його смерті залишилося спадкове майно, однак в зв"язку з тим, що вона останнім часом після смерті батька постійно доглядала за хворою матір"ю,перебувала в тяжкому матеріальному становищі,не змогла звернутися вчасно до Радомишльської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак вважає, що строк для подачі до нотконтори заяви про прийняття спадщини пропустила з поважної причини, а тому просила суд визначити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини строком в десять днів з дня вступу рішення суду в законну силу.

    Представник Радомишльської міськради в судове засідання не з"явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином,надіслав письмову заяву,просив справу розглянути без нього,з позовними вимогами погодився.

    Треті особи - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні не з"явилися,надіслали письмові заяви,просили справу розглянути без них,з позовними вимогами погодилися,тому що на спадщину не претендують.

    Вислухавши пояснення позивачки,дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до  задоволення виходячи з наступних підстав.

    Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Радомишлі Житомирської області і в свідоцтві про народження її батьками були записані: батько - ОСОБА_6, мати - ОСОБА_2.

     17 червня 1983 року відділом РАЦС Жовтневого РУЮ м.Дніпропетровська був зареєстрований шлюб між ОСОБА_7 та ОСОБА_1 і після його реєстрації дружині було присвоєне призвіще чоловіка - ОСОБА_1.

    Батько позивачки - ОСОБА_6  помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 82 років в м.Радомишлі Житомирської області і після його смерті залишилося спадкове майно. Мати позивачки та її брат,треті особи по справі на спадкове майно не претендують.

    Також в судовому засіданні встановлено, що позивачка вступила у фактичне володіння та управління спадковим майном шляхом догляду за квартирою та перебуваючи систематично в різноманітних лікарняних закладах доглядаючи хвору матір, пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини у встановлений законом термін.

     У відповідності до ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.            

     Поважність пропуску позивачкою строку на подачу заяви про прийняття спадщини підтверджується і письмовими матеріалами справи, зокрема копіями наступних документів: паспорта гр.України (а.с.05-12), свідоцтва про народження(а.с.16), свідоцтва про шлюб (а.с.17), свідоцтва про смерть (а.с.18), довідок (а.с.20,25,26) та інш.

     Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що позивачка пропустила строк з поважної причини, а тому визначає їй додатковий строк для прийняття спадщини терміном в десять днів починаючи з дня вступу рішення суду в законну силу.

     На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 79, 88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст.1123, 1261 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 24 червня 1984 року з послідуючими змінами та доповненнями "Про практику розгляду судами України справ про спадкування", суд -

                     В И Р І Ш И В :

            Позовні вимоги задовольнити.

     Визначити ОСОБА_1, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Радомишлі Житомирської області - додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті її батька - ОСОБА_6,який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 82 років в м.Радомишлі Житомирської області визначивши його терміном в десять днів, починаючи з дня вступу рішення суду в законну силу.

     Апеляційна скарга на рішення суду подається  до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд протягом десяти днів починаючи з дня його проголошення.Особи,які брали участь у справі,але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення,можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.  

Суддя Радомишльського

районного суду                                І.М.Невмержицький.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація