Судове рішення #11985939

                     Р І Ш Е Н Н Я

               І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И.     Справа №2-394/10.

 

         м.Радомишль.                       27 жовтня 2010 року.                  

     Радомишльський районний суд Житомирської області в складі: головуючого судді Невмержицького І.М. з участю секретаря Шуба В.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Радомишлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ленінської с/ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,з участю третіх осіб - ОСОБА_2,ОСОБА_3,-

                    В С Т А Н О В И В :

     Позивач,посилаючись на те, що після смерті його матері та батька залишилося спадкове майно, інші спадкоємці на зазначене майно не претендують, тому просив суд визнати за ним право власності на  цілий жилий будинок АДРЕСА_1 Радомишльського району Житомирської області.                

     В судовому засіданні представник позивач ОСОБА_4 позовні вимоги свого довірителя підтримала,просила визнати за ним право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті його матері - ОСОБА_5 ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Леніне Радомишльського району Житомирської області у віці 74 років та батька - ОСОБА_6,який помер раніше - ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Леніне Радомишльського району Житомирської області у віці 62 років, а саме на цілий жилий будинок АДРЕСА_1 Радомишльського району Житомирської області.

      Представник Ленінської с/ради в судове засідання не з"явився, надіслав письмову заяву,просив справу розглядати у його відсутності,

з позовними вимогами погодився.

      Треті особи - ОСОБА_2,ОСОБА_3 в судове засідання не з"явилися,надіслали письмові заяви,просили справу розглянути без них,з позовними вимогами погодилися.

      Вислухавши пояснення представника позивача по справі,

дослідивши матеріали справи,оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.

     В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Леніне Радомишльського району Житомирської області і в свідоцтві про народження його батьками були записані: батько - ОСОБА_6,мати -ОСОБА_5.

     З довідки Житомирського обласного бюро технічної інвентаризації від 08 лютого 2010 року за № 235 вбачається,що за ОСОБА_6 право власності на цілий житловий будинок  АДРЕСА_1 Радомишльського району Житомирської області,загальною вартістю 42 103,00 грн. -  не зареєстроване.

     25 березня 1997 року Ленінською с)р був посвідчений заповіт,

згідно якого ОСОБА_5 на випадок своєї смерті вчинила таке розпорядження: все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати їй на день смерті заповіла сину - ОСОБА_1.

     Мати позивача - ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Леніне Радомишльського району Житомирської області у віці 74 років,а батько - ОСОБА_6 помер раніше - ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Леніне Радомишльського району Житомирської області у віці 62 років,при цьому в шестимісячний термін після  смерті матері зі слів представника позивача він заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини подавав,однак свідоцтва про право на спадковий будинок не отримав,в зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок.

      З довідки Ленінської с)ради Радомишльського району від 01 березня 2010 року за №78 вбачається,що згідно записів по господар-ських книг сільради - за померлим ОСОБА_6 рахується цілий жилий будинок АДРЕСА_1 Радомишльського району Житомирської області.На день його смерті з ним ніхто не проживав і не був зареєстрований.

      Разом з цим з матеріалів спадкової справи №443(2002)

(дослідженої в судовому засіданні) Радомишльської держнотконтори до майна померлого ОСОБА_6,який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, вбачається, що спадщину після його смерті прийняв його син - ОСОБА_1,однак свідоцтва про право на спадщину на будинок не отримав,тому що будь-яких правовстановлюючих документів на жилий будинок ні у покійних батьків,ні у самого позивача не було і немає.

       Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред"явити позов про визнання його права власності,якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою,а також у разі втрати ним документа,який засвідчує його право власності.

      Згідно з п.1.6. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно,затвердженого наказом Міністерства Юстиції України 07.02.2002 р. №7)5 реєстрації права власності підлягають тільки ті об"єкти нерухомого майна,будівництво яких закінчено та які прийняті в експлуатацію та у встановленому порядку зареєстровані у БТІ.

      Мати позивача - ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.11), а батько - ОСОБА_6 помер раніше - ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.10).

       Відповідно до п.4 ст.25 ЦК України цивільна правоздатність особи припиняється у момент смерті, а тому суд не вправі вирішувати питання про права особи,цивільна та цивільно-процесуальна право та дієздатність якої припинено у зв"язку з її смертю.    

       У відповідності до ст.1218 ЦК України до складу спадкової маси можуть переходити тільки ті права і обов"язки,носієм яких був спадкодавець і на момент відкриття спадщини вони не припинилися внаслідок його смерті.

       Приймаючи до уваги викладене та те,що позивач та його представник не надали доказів,які б свідчили про право власності спадкодавців,його померлих батька та матері  на спадковий будинок, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставними,а тому відмовляє в їх задоволенні.

     На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,60,80,81,

208,209,212-215 ЦПК України, ст.ст.25,392,1218,1223 ЦК України, суд-        

   

                   В И Р І Ш И В :    

     Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог до Ленінської с/ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,а саме на цілий жилий будинок АДРЕСА_1 Радомишльського району Житомирської області,загальною вартістю 42 103,00 грн. в порядку спадкування після смерті його матері- ОСОБА_5,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Леніне Радомишльського району Житомирської області у віці 74 років та батька - ОСОБА_6,який помер  ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Леніне Радомишльського району Житомирської області у віці 62 років  - за безпідставністю.        

 

     Апеляційна скарга на рішення суду подається  до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд протягом десяти днів починаючи з дня його проголошення.Особи,які брали участь у справі,але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення,можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

     

Суддя Радомишльського

районного суду                                  І.М.Невмержицький.

  • Номер: 22-ц/817/1066/19
  • Опис: за заявою ТОВ "Фінансова компанія "ВЕСТА" про заміну сторони у справі , шляхом заміни стягувача його правонаступником
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-394/10
  • Суд: Тернопільський апеляційний суд
  • Суддя: Невмержицький Іван Миколайович
  • Результати справи: скасовано повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.10.2019
  • Дата етапу: 13.11.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація