УХВАЛА
про повернення позовної заяви
16 листопада 2010 року Справа № 2а-3098/10/0370
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Мачульський В.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Старовижівської селищної ради Волинської області, третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Старовижівський районний відділ Волинської філії Д.П. «Центр державного кадастру» про визнання бездіяльності селищної ради протиправною та скасування рішень про надання дозволів на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 10.09.2010 року,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась в суд із адміністративним позовом до Старовижівської селищної ради Волинської області, третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Старовижівський районний відділ Волинської філії Д.П. «Центр державного кадастру» про визнання бездіяльності селищної ради протиправною та скасування рішень№№35/47, 35/48, 35/50, 35/51, 35/52 від 10.09.2010 року про надання дозволів на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок
Позовна заява підлягає поверненню позивачам з наступних підстав.
Згідно рішення Конституційного суду України від 01.04.2010 року № 10-рп/2010 положення п.1 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на спори фізичних і юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних і юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб’єктом владних повноважень, пов’язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства адміністративний суд – це суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Згідно п.1 ч.1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ст. 140 Конституції України та ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до органів місцевого самоврядування віднесено сільську, селищну та міську ради.
Оскільки позивач звернулась з адміністративним позовом до Старовижівської селищної ради Волинської області, тобто до суб’єкта владних повноважень, який є органом місцевого самоврядування, тому дана справа з урахуванням вимог п.1 ч.1 ст. 18, ч.2 ст. 19 КАС України, підсудна місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме Старовижівському районному суду.
Пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Старовижівської селищної ради Волинської області, третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Старовижівський районний відділ Волинської філії Д.П. «Центр державного кадастру» про визнання бездіяльності селищної ради протиправною та скасування рішень про надання дозволів на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 10.09.2010року повернути позивачу.
Ухвалу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачам.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В Мачульський