Справа №2-181/07
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
25 квітня 2007 року Царичанський районний суд Дніпропетровської
області у складі:
головуючого - судді Ритова В.І.
при секретарі - Бережній О.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду смт. Царичанка Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася з позовом до ОСОБА_2. про визнання права власності на спадкове майно.
В обгрунтування позовних вимог вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер її батько - ОСОБА_3, який після смерті заповіту не залишив. Спадкове майно складається з домоволодіння за адресою с. АДРЕСА_1Царичанського району Дніпропетровської області, вартістю 22421 грн., присадибна ділянка площею 0,15 га не приватизована. Після смерті батька вона неодноразово розмовляла з мамою (відповідачкою по справі) про оформлення домоволодіння та земельної ділянки, але вона кожен раз їй відповідала, що будинок буде оформляти на неї, а земельну ділянку в сільській раді оформлять в оренду і цим питанням вона займеться сама. В оформленні документів вона їй не допомогала, а тому вона особисто вирішила зайнятись цим питанням і звернулася до Царйчанської районної державної нотаріальної контори, але їй у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом було відмовлено у зв'язку з ненаданням правового документу на спадковий будинок.
Позасудовим шляхом вирішити дане питання неможливо, тому вона і звернулася з даним позовом до суду і просить визнати за нею, як спадкоємцем за законом, право власності на домоволодіння за адресою с. АДРЕСА_1Царичанського району Дніпропетровської області, вартістю 22421 грн.
У попередньому судовому засіданні свої вимоги підтримала повністю.
Відповідачка позов визнала і пояснила, що вона відмовляється від своєї частки в спадковому будинку на користь своєї доньки ОСОБА_1.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши справу, суд приходить слідуючого висновку.
Згідно ч.4 ст.130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу, а відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до вимог ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У попередньому судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер ОСОБА_3а, батько позивачки ОСОБА_1та чоловік відповідачки ОСОБА_2 , який за життя був зареєстрований і проживав по АДРЕСА_1Царичанського району Дніпропетровської області. За вказаною адресою проживала
і була зареєстрована з 14 лютого 2005 року і по цей час і позивачка по справі. Після смерті ОСОБА_3. заповіту не залишилось, але, як спадкоємець за законом першої черги, його донька ОСОБА_1. прийняла спадщину, звернувшись до Царичанської районної державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок, але їй в цьому було відмовлено у зв'язку із ненаданням правового документу на спадковий будинок. Померлий ОСОБА_3. був зареєстрований і проживав з 1984 року по день своєї смерті по АДРЕСА_1Царичанського району Дніпропетровської області у своєму будинку, але за життя своєчасно право власності на житловий будинок не оформив. Відповідачка по справі також являється спадкоємцем за законом першої черги, але вона відмовилась від своєї частки в спадковому будинку на користь позивачки, а тому позовні вимоги ОСОБА_1. підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 208, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1, як спадкоємцем за законом, право власності на спадкове майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_3, а саме: на домоволодіння, що знаходиться за адресою с. АДРЕСА_1Царичанського району Дніпропетровської області, вартістю 22421 грн.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення з подальшою подачею апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.