Справа № 5/2-695/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 квітня 2007 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Божок С.К.
при секретарі - Мартинко Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгороді Київської області за участю позивача ОСОБА_1 позовну заяву про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно
У січні 2007 р. позивач звернувся до суду з позовом про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно за законом, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті ОСОБА_2. залишилося спадкове майно - житловий будинок в АДРЕСА_1. Оскільки даний житловий будинок на зареєстрований у Вишгородському БТІ, то він не може оформити спадщину за заповітом.
У судовому засіданні позивач доповнив свої позовні вимоги та просив визнати за ним права власності і на право на земельну частку ( пай), яке належало померлій відповідно до сертифікату; доводи позовної заяви підтримав та просив їх задовольнити, додавши, що він спадщину прийняв, шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном , доглядає за житловим будинком, обробляє земельну ділянку біля будинку.
Відповідач - Рудня-Димерська сільська рада та - в судове засідання не з"явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином; надав до суду заяву щодо розгляду справи за їх відсутності, а тому суд визнає неявку відповідача неповажною і вважає можливим, з урахуванням думки позивача, слухати справу за його відсутності, постановивши заочне рішення згідно із ст. 224 ЦПК України.
Свідок ОСОБА_3. в судовому засіданні показала, що спадковий житловий будинок поАДРЕСА_1 належав покійній ОСОБА_2. на праві власності , у будинку померла весь вік проживала. Позивач прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2., яка приходилася йому бабою, похоронив її, здійснює догляд за житловим будинком, обробляє земельну ділянку, користується реманентом.
Свідок ОСОБА_4. в судовому засіданні підтвердила, що житловий будинок по АДРЕСА_1 належав покійній ОСОБА_2., яка приходиться бабою позивачу. Після смерті ОСОБА_2. позивач спадщину прийняв ; постійно приїздить, обробляє земельну ділянку, підтримує належний стан будинку.
Заслухавши пояснення позивача, свідків перевіривши її доводи доказами, суд
Встановив:
Позивач по справі ОСОБА_1. є онуком ОСОБА_2., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1., актовий запис за № 10 від 10.07.2000 р.
Дана обставина підтверджується Свідоцтвом про смерть, копія якого знаходиться в матеріалах справи.
Після смерті ОСОБА_2. відкрилася спадщина за заповітом на спадкове майно -житловий будинок АДРЕСА_1 з надвірними будівлями, право на земельну частку ( пай ) у землі , яка перебуває у колективній власності ПСП « Промінь» розміром 2,15 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі ( на місцевості).
ОСОБА_2. була власником житлового будинкуАДРЕСА_1 Київської області.
2
Дана обставина підтверджується будинковою книгою, де головою двору зазначена померла ОСОБА_2., довідкою виконавчого комітету Руднє-Димерської сільської ради , згідно якої будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2. згідно по господарської книги, технічним паспортом, показами свідків.
На підставі рішення Вишгородської районної державної адміністрації від 04.12.2000 р. за № 526 ОСОБА_2. належить право на земельну частку ( пай ) ) у землі , яка перебуває у колективній власності ПСП « Промінь « розміром 2,15 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі ( на місцевості).
Дана обставина підтверджується Сертифікатом на право на земельну частку ( пай ) , виданим на ім»я ОСОБА_2. 26.12.2000 , копія якого знаходиться в матеріалах справи.
Спадкоємцем за заповітом є позивач.
Інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом не має.
Дана обставина підтверджується листом Вишгородської районної державної нотаріальної контори за № 676 від 26.02.2007 p., згідно якого спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2. не заводилася.
Позивач із заявою про прийняття спадщини до Вишгородської районної державної нотаріальної контори не звертався, але прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном: підтримуючи належний стан будинку, обробляючи земельну ділянку біля будинку, користуючись предметами домашнього вжитку, особистими речами, які належали померлій ОСОБА_2.; наявністю сертифікату на право на земельну частку ( пай).
Факт прийняття спадщини позивачем після смерті ОСОБА_2. не заперечувався і відповідачем Руднє-Димерською сільською радою відповідно до їх заяви.
Згідно із статтями 534,549,548 ЦК України ( в редакції 1963 р.) має бути встановлено факт прийняття спадщини позивачем після смерті ОСОБА_2. та визнано за позивачем право власності на зазначене спадкове майно за заповітом. Позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 3, 10, 60, 212, 213, 215 , 224, 225 ЦПК України, статтями 534, 549, 548 ЦК України ( в редакції 1963 р. ), суд
Вирішив:
Позов задовольнити.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за законом на : житловий будинок АДРЕСА_1 Вишгородського району Київської області з надвірними будівлями: погріб - « Б», сарай - « В « , убиральня - « Г « , огорожа - № 1-6, колодязь -1.;
право на земельну частку (пай) ) у землі, яка перебуває у колективній власності ПСП « Промінь « розміром 2, 15 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі ( на місцевості);
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.