Справа № 2-182/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2007 року Царичанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Сороки Б.М. при секретарі - Дорошенко В.В. розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Царичанка Дніпропетровської області цивільну справу за позовом
ОСОБА_1до Рудківської сільської ради, Царичанської районної державної адміністрації про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на сертифікат на право на земельну частку (пай),
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1звернулася із позовом до Рудківської сільської ради та Царичанської районної державної адміністрації про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на сертифікат на право на земельну частку (пай), посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер її батько ОСОБА_2, який на день смерті проживав разом з своєю дружиною ОСОБА_3 та донькою тобто позивачем по справі. Мати позивача також померла ІНФОРМАЦІЯ_2року. Після смерті батька позивачка прийняла його майно яке перебувало в його власності. На день смерті батько, як колишній член колгоспу ім. Шевченко,який реорганізувався в КСП ім. Шевченко з правонаступництвом, а в даний час ліквідований, мав право на отримання земельної частки /паю/, але отримати не зміг, у зв'язку з смертю.
Згідно вимог п.2 Указу Президента України від 08.08.1995 року "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" право на пай мають члени КСП, пенсіонери, які внесені до державного акту на право колективної власності на землю.
Під час передачі землі у колективну власність ОСОБА_2., був включений до списку - додатку до Державного акту на право колективної власності на землю від 17 травня 1995 року під № 433.
У попередньому судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Представники відповідачів у попередньому судовому засіданні проти задоволення позову не заперечують та пояснили, що так як померлий ОСОБА_2 тобто батько позивача по
справі на момент розпаювання земель в КСП ім.Шевченка являвся членом цього КСП і був внесений до списку, що додається до Державного акту на право колективної власності на землю КСП ім. Шевченка, він мав право на земельну частку (пай).Відповідно і донька померлого ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1року, ОСОБА_1., має право на сертифікат на право на земельну частку/пай/, в порядку успадкування після смерті батька.
Відповідно до норм ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2дійсно являвся членом КСП ім.Шевченка Царичанського району, яке в даний час ліквідовано. Під час передачі земель у колективну власність він був включений до списку - додатку до Державного акту про право колективної власності на землю від 17 травня 1995 року під № 433 і тому став співвласником землі, переданої у колективну власність.ІНФОРМАЦІЯ_1року він помер, так і не отримавши сертифікат на право на земельну частку пай. У судовому засіданні право на сертифікат на земельну частку/пай/ пред'явила його донька позивачка по справі ОСОБА_1.. Відновлення порушеного права повинно бути проведене шляхом визнання за нею права на земельну частку (пай). Представники відповідачів позов визнали, і проти його задоволення не заперечували.
Позов підлягає задоволенню на підставі Указів Президента України від 10 листопада 1994 року "Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва" та від 08 серпня 1995 року "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам та організаціям".
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 130, 174, 208, 209, 213-215,256-259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Встановити факт прийняття ОСОБА_1спадщини після смерті свого батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Визнати за ОСОБА_1право на земельну частку (пай) в розмірі 3,01 умовних кадастрових гектари вартістю 23410 грн., розташованій на території Рудьківської сільської ради із земель запасу.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення з подальшою подачею апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 22-ц/783/3002/18
- Опис: Морикіна І.М. до Матиско В.М., треті особи: Угрівська сільська рада, ДНК Городоцького району про визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-182/2007
- Суд: Апеляційний суд Львівської області
- Суддя: Сорока Б.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.09.2018
- Дата етапу: 26.09.2018