Судове рішення #1198293
Справа № 5\2- 702\2007 р

Справа 5\2- 702\2007 р

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

3 квітня  2007 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Божок С.К.

при секретарі - Мартинко Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вишгороді Київської області за участю позивача ОСОБА_1, адвоката ОСОБА_2. позовну заяву про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно

Позивач звернулася до суду з позовом про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно за законом, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті матері ОСОБА_3. залишилося спадкове майно - житловий буди.нок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1. Раніше будинок рахувався під номером НОМЕР_1 Згідно плану-схеми села номер вказаного будинку в даний час зареєстрований під НОМЕР_2. При зверненні до нотаріуса для оформлення спадщини після смерті матері отримала відмову за відсутності свідоцтва про право власності та витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно; фактично прийняла спадщину , оскільки постійно зареєстрована, проживає в даному будинку.

У судовому засіданні позивач доводи позовної заяви підтримала, додавши що вона є спадкоємцем за законом,' інших спадкоємців не має, спадкова справа після смерті матері, не заводилася , спадщину позивач після смерті матері прийняла шляхом фактичного вступу у володіння та управління спадковим майном, шляхом фактичного проживання та реєстрації в спадковому будинку, доглядає за належним станом житлового будинку , обробляє земельну ділянку біля будинку, користується особистими речами померлої матері; спадковий будинок належав покійній матері , оскільки у 1982 р. був наданий на проживання , у 1994 р. будинок був переданий у особисту власність матері радгоспом « Козаровицький» та списаний з балансу радгоспу. Оскільки мати була хвора, була прикута до ліжка, то вона не зареєструвала будинок у БТІ. Просила  задовольнити позовні вимоги.

Відповідачі - Козаровицька сільська рада Вишгородського району та ВАТ « Козаровицьке « - в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином; надали суду листи, з яких вбачається, що проти позову не заперечують та просять слухати справу за їх відсутності.

Суд визнає неявку відповідачів неповажною і вважає можливим, з урахуванням думки позивача, адвоката слухати справу за їх відсутності, на підставі наявних у справі доказів, постановивши заочне рішення згідно із ст. 224 ЦПК України.

Вислухавши пояснення   позивача,   перевіривши її доводи доказами, суд

 

Встановив :

 

Позивач є дочкою   померлої ОСОБА_3.

Згідно актового запису за № 15 від 10.04.1996 р. ОСОБА_3. померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Після смерті ОСОБА_3. відкрилася спадщина за законом на спадкове майно -житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1.

Згідно плану-схеми села Козаровичі Вишгородського району спадковий будинок значиться за НОМЕР_2.

ОСОБА_3. була власником житлового будинку АДРЕСА_1.

Дана обставина підтверджується довідкою голови правління ВАТ « Козаровицьке « про те, що документи на житловий будинок були передані покійній ОСОБА_3, будинок списаний з балансу господарства; довідкою Козаровицької сільської ради від 11.10.2006 р.   про те,   що

 

2

будинок АДРЕСА_1 на балансі сільської ради не перебуває; листом радгоспу « Козаровицький « за № 305 від 29.11.1994 р. до виконкому Козаровицької сільської ради про затвердження акту передачі житлового будинку по АДРЕСА_1 у особисту власність ОСОБА_3.

Спадкоємцем за законом є позивач. Інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом не має. Дана обставина підтверджується листом Вишгородської державної нотаріальної контори за №1135 від 03.04.2007 р.

Позивач прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном : постійно проживаючи та будучи зареєстрованою у спадковому будинку , підтримуючи належний стан будинку, обробляючи земельну ділянку біля будинку, користуючись предметами домашнього вжитку, особистими речами, які належали померлій ОСОБА_3

Факт прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 позивачем не заперечувався і відповідачем- Козаровицькою сільською радою відповідно до довідки виконкому сільської ради за №842 від 04.12.2006 р.,

Згідно із статтями 529,549, 548, 524 ЦК України ( в редакції 1963 р.) має бути встановлено факт прийняття спадщини позивачем після смерті ОСОБА_3. та визнано за позивачем право власності на спадкове майно - житловий будинок з надвірними будівлями, який знаходиться за адресоюАДРЕСА_1 - за законом

Позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України " Про державне мито " , у зв"язку з чим в силу статті 88 ЦПК України судові витрати слід компенсувати за рахунок держави.

Керуючись статтями 3, 10, 212, 213, 215 , 224, 225 ЦПК України, статтями 529, 549, 548 ЦК України (в редакції 1963 р.) суд

 

Вирішив:

Позов задовольнити.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1                                                      після смерті

ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за законом на житловий будинок АДРЕСА_1 Вишгородського району Київської області з надвірними будівлями : сарай - „ Б „, уборна   - „ В .

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація