Справа №2-601/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 квітня 2007р. Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючої Петруня Н.В,
при секретарі Яблучанській О.В.,
за участю позивача ОСОБА_1.,
представника позивача ОСОБА_3.,
відповідача ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Костянтинівка справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про усунення перешкод у користуванні власністю, -
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2007 року позивачка ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2. про усунення перешкод у користуванні власністю, вказуючи, що їй та її сину на праві власності належить квартира АДРЕСА_1. За даною адресою зареєстрований відповідач по справі, з яким вона уклала шлюб у липні 1997 року і розлучилася у вересні 2006 року, з того часу відповідач ОСОБА_2. у зазначеній квартирі не проживає. Позивачка, являючись власником квартири, обмежена у своєму праві, так як відповідач, фактично не проживаючи у квартирі, добровільно виписуватись не бажає, внаслідок чого позивачка несе додаткові витрати по утриманню житла, тому просила усунути перешкоди у користуванні нею власністю.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. уточнила позовні вимоги і просила усунути перешкоди у користуванні власністю шляхом визнання відповідача особою, що втратила право користування зазначеним жилим приміщенням.
Відповідач ОСОБА_2. позов не визнав та пояснив, що дійсно перебував у шлюбі з позивачкою з 1997 по 2006 рік та як член сім*ї зареєструвався і проживав у вказаній квартирі, що належить позивачці та її сину від першого шлюбу. З моменту розірвання шлюбу за даною адресою він не мешкає, але з квартири не виписався і не бажає цього робити у теперішній час, вважає вимоги позивачки необґрунтованими.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судовим розглядом встановлено, що відповідно до розпорядження відділу по приватизації і управлінню комунальною власністю Костянтинівської міської ради №427-Б від 15 травня 1995 року, позивачці ОСОБА_1. передана у власність квартира АДРЕСА_1 (а.с. 7), у якій вона мешкала відповідно до внесення в якості члена сім*ї свого батька - ОСОБА_4., на ім*я котрого 12 січня 1971 року був виданий ордер №3/176 (а.с. 6).
Згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого представництвом Фонду Держмайна України у м. Костянтинівка 15 травня 1995 року (а.с. 4) квартира №14, розташована у будинку АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1- в розмірі ½ частки, ОСОБА_5- в розмірі ½ частки.
Відповідно до довідки Костянтинівського ДП "ЖЕО №5" від 5 березня 2007 року (а.с. 5) відповідач ОСОБА_2, 1971 року народження, в якості чоловіка основного наймача - ОСОБА_1. зареєстрований за адресою: м. АДРЕСА_1.
Як вбачається з акту перевірки паспортного режиму від 12 лютого 2007 року (а.с. 10) ОСОБА_2, 1971 року народження, за адресою: м. АДРЕСА_1, не мешкає з серпня 2006 року, чим перешкоджає позивачці у здійсненні її прав власника, оскільки вона несе додаткові витрати по утриманню житла.
Відповідно ст. 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності квартиру, користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд.
Згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Приймаючи до уваги викладене, враховуючи, що порушене право власності позивачки ОСОБА_1., співвласника ОСОБА_5., потребує захисту, необхідно усунути перешкоди у здійсненні нею цього права, визнавши відповідача ОСОБА_2. особою, що втратила право користування зазначеним жилим приміщенням.
Керуючись ст.ст. 150, 167 ЖК України, ст.ст. 386, 391 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 74, 209, 212, 214-215 ЦПК України , -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задовольнити. Усунути перешкоди у користуванні ОСОБА_1квартирою АДРЕСА_1, яка належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1- в розмірі ½ частки, ОСОБА_5- в розмірі ½ частки праві власності, визнавши ОСОБА_2, 1971 року народження, особою, що втратила право користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
- Номер: 2-во/431/95/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-601/2007
- Суд: Старобільський районний суд Луганської області
- Суддя: Петруня Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.12.2018
- Дата етапу: 22.12.2018