Справа №2-600 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
10 квітня 2007 року Костянтинівський міськрайонньїй суд Донецької області у
складі:
головуючого Нейло В.В.,
при секретарі Максімовій Н.О.,
за участю:
позивачки ОСОБА_1.,
відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Костянтинівці справу за позовом ОСОБА_1в інтересах ОСОБА_2до ОСОБА_3про стягнення аліментів на повнолітню дитину на період навчання в учбовому закладі,-
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2007 року позивачка, на підставі довіреності, звернулася до суду з позовом до відповідача в справі про стягнення аліментів на утримання повнолітнього ОСОБА_2, посилаючись на те, що батьки ОСОБА_2- ОСОБА_4та відповідач у справі ОСОБА_3 зареєстрували шлюб в 1988 році, але сім*я їх не склалася і вони багато років мешкають окремо. Від шлюбу вони мають сина ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_1року народження. Після розпаду сім*ї відповідач за рішенням суду виплачував аліменти на утримання сина до його повноліття. 05 лютого 2007 року ОСОБА_2виповнилося 18 років, але він навчається на другому курсі Донецького національного технічного університету, факультет КИТА денного відділення, мешкає в гуртожитку, за що сплачує щомісяця 40 гривень, окрім того витрачає гроші на дорогу, проживання, одяг, книжки. Стипендію не отримує. Його мати ОСОБА_4. є інвалідом першої групи та отримує пенсію 395 гривень, яку не вистачає на життя та навчання сина. ОСОБА_2потребує матеріальної допомоги батька - відповідача по справі, який має постійний заробіток та можливість допомагати сину. Тому позивачка просила стягнути з відповідача на користь ОСОБА_2аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісяця на час його навчання до досягнення ним двадцяти трьох років.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. свої вимоги підтримала і пояснила, що ОСОБА_2є її онуком, її дочка ОСОБА_4. знаходиться в зареєстрованому шлюбі з відповідачем по справі, від якого вони мають сина ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, відповідач по справі тривалий час не проживає разом з ними, сплачував аліменти за рішенням суду до повноліття сина, зараз ніякої допомоги не надає, хоча має таку можливість, оскільки фізично здоровий, інших осіб на утриманні у нього не має, він працює та отримує постійний заробіток. ОСОБА_2навчається на другому курсі Донецького національного технічного університету на денному відділенні. Оскільки його матір є інвалідом першої групи та отримує лише пенсію 395 гривень на місяць, яку не вистачає на життя та навчання сина, ОСОБА_2потребує матеріальної допомоги батька. Тому вона просила стягнути з відповідача на користь ОСОБА_2аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісяця на час його навчання до досягнення ним двадцяти трьох років.
Відповідач ОСОБА_3. у судовому засіданні позовні вимоги позивачки визнав, не заперечував проти виплати на утримання повнолітнього сина ОСОБА_2аліментів у розмірі 1/4 частини усіх видів доходів щомісяця на час навчання до досягнення ним двадцяти трьох рвків.
Дослідивши докази по справі та вислухавши пояснення сторін суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено:
Статтею 199 Сімейного Кодексу України встановлений обов'язок батьків утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчання, до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
У відповідності зі ст.ст. 182, 200 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я і матеріальне становище дитини, стан здоров'я і матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних членів родини, а також інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину в будь-якому випадку не може' бути менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Батьки ОСОБА_2- ОСОБА_4. і відповідач у справі ОСОБА_3. знаходяться у зареєстрованому шлюбі і мають від цього шлюбу сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, якому 05 лютого 2007 року виповнилося 18 років. Батьки тривалий час не проживають разом. Повнолітній ОСОБА_2проживає з матір*ю - ОСОБА_4. та навчається на другому курсі на денному відділенні Донецького національного технічного університету, стипендію не отримує. ОСОБА_4. є інвалідом першої групи та отримує пенсію по інвалідності внаслідок загального захворювання в середньому в розмірі 401 гривня на місяць, якої не вистачає на життя та навчання сина, в зв*язку з чим ОСОБА_2потребує матеріальної допомоги батька - відповідача по справі. Відповідач ніякої допомоги не надає, хоча має таку можливість, оскільки фізично здоровий, іншої особи на утриманні в нього немає, працює слюсарем в ВАТ «Кіндратівський вогнетривкий завод» та отримує середню заробітну плату у розмірі 1272 гривень 13 копійок на місяць, тому з нього підлягають стягненню аліменти на повнолітню дитину в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до закінчення навчання до досягнення позивачем двадцяти трьох років.
Згідно зі ст.ст. 79-81 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню витрати по оплаті судового збору у сумі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 7,50 грн.
На підставі ст.ст. 198-201 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст, ст.ст. 6, 10, 15,79-81, 88,214-215,294 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, який народився в сел. Олексієво-Дружківка м. Дружківка Донецької області, працює слюсарем в ВАТ «Кіндратівський вогнетривкий завод», проживає в сел. АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, що проживає в мАДРЕСА_2, аліментів в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи з 13 березня 2007 року і до закінчення навчання, але не пізніше досягнення двадцяти трьох років.
Стягнути з ОСОБА_3судовий збір в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня, а також витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 (сім) гривень 50 копійок.
Рішення в частині стягнення заборгованості по аліментах за один місяць піддати негайному виконанню.
На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга у вказані строки можуть бути подані Апеляційному суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд з одночасним надісланням апеляційному суду копії апеляційної скарги особою, що її подає.
- Номер: 2-зз/343/3/15
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-600/2007
- Суд: Долинський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Нейло В.В.
- Результати справи: скасування заходів забезпечення позову, доказів
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.05.2015
- Дата етапу: 29.05.2015