Судове рішення #1197820
Справа №2-647/07

Справа №2-647/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 квітня 2007р.   Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

у складі:

головуючої                                                Петруня Н.В,

при секретарі                                             Яблучанській О.В.,

за участю позивача                                   ОСОБА_1.,

адвоката                                                     ОСОБА_4.,

представника відповідача                         Горе лік В .Я..,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Костянтинівка справу за позовом ОСОБА_1до Костянтинівської міської ради про визнання права власності,-

ВСТАНОВИВ:

21 березня 2007 року позивач ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на квартиру, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1року в м. Костянтинівка Донецької області помер його батько - ОСОБА_2., після смерті якої залишилося спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1, що була видана померлому як члену житлово-будівельного кооперативу "Олімпійський" м. Костянтинівки. Мати позивача ОСОБА_3., внесена до ордеру на квартиру №571 від 10 червня 1980 року як член сім*ї, померла у м. Костянтинівка Донецької області ІНФОРМАЦІЯ_2року. Пайовий внесок за зазначену квартиру власником ОСОБА_2був повністю виплачений у 1993 році, однак правовстановлюючі документи на квартиру належним чином не були оформлені. Спадкоємцем після смерті ОСОБА_2є позивач ОСОБА_1., який просив визнати за померлим ОСОБА_2., а також за ним право власності на зазначену квартиру.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві; представник відповідача позов визнав, вказавши, що не заперечує проти визнання права власності за померлим ОСОБА_2і за позивачем ОСОБА_1

Заслухавши пояснення сторін і дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судовим розглядом встановлено, що згідно ордеру №571 від 10 червня 1980 року, виданого 21 травня 1980 року за №130/2 на ім*я ОСОБА_2., йому та членам його сім*ї надано право на заняття квартири АДРЕСА_1, що складається з 2-х кімнат, загальною жилою площею 25,20 кв.м (а.с. 11). До членів сім*ї ОСОБА_2належать дружина - ОСОБА_3., син - ОСОБА_1.

 

Відповідно до довідки КП "ЖЕК №6" №71 від 20 лютого 2007 року (а.с. 10) ' пайовий внесок за зазначену квартиру власником ОСОБА_2був повністю виплачений та сплачено паенакопичення в сумі 5511 грн. 40 коп. у травні 1993 року.

Згідно свідоцтва про смерть, виданого 17 липня 2000 року Костянтинівським міським відділом реєстрації актів цивільного стану, ОСОБА_3 померла у м. Костянтинівка Донецької області ІНФОРМАЦІЯ_2року (а.с. 5).

Згідно свідоцтва про смерть, виданого 29 січня 2002 року Костянтинівським міським відділом реєстрації актів цивільного стану, ОСОБА_2помер у м. Костянтинівка Донецької області ІНФОРМАЦІЯ_1року (а.с. 5).

Спадкоємцем померлих батьків ОСОБА_3., ОСОБА_2(а.с. 9) є позивач ОСОБА_1., що підтверджується витягами із Спадкового реєстру (спадкової справи), сформованих Костянтинівською ДНК (а.с. 19-22).

Відповідно до ст.331 ч.2 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Згідно ст. 346 ЦК України однією з підстав припинення права власності є смерть власника.

Крім того, відповідно до ст.25 ЦК України здатність мати права та обов*язки (цивільна правоздатність) мають всі фізичні особи, і виникає вона з моменту народження, та припиняється у момент смерті.

В силу ст.ЗО ЦК України цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також, здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов*язки, самостійно їх виконувати на нести відповідальність у разі їх невиконання.

Відповідно до ст.22 КпШС України, що діяв у період існування правовідносин, які розглядаються судом, майно, здобуте подружжям у період шлюбу, є їх спільною сумісною власністю. Кожен з подружжя має рівні права володіння, використання та розпорядження цим майном.

Приймаючи до уваги викладене, у випадку смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності, яка не була проведена і правовстановлюючий документ відсутній, питання визначення належності цього майна попередньому власнику і послідуючого його власнику вирішується у судовому порядку.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що в судовому засіданні знайшло своє підтвердження право власності ОСОБА_2на квартиру АДРЕСА_1. Тому суд вважає за необхідне визнати його право власності на об*єкт власності.

Крім того, враховуючи, що єдиним спадкоємцем померлого ОСОБА_2є позивач ОСОБА_1., суд вважає за можливе визнати його власником вказаного будинку.

Керуючись ст.ст. 25, 30, 331 ч.2, 346, 1261 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України , -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1задовольнити.

 

Визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1, за ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3року.

Визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1, за ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація