Справа № 2-571
2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.09.2007 року Тельманівський районний суд Донецької області
в складі: головуючого судді Залізняк P.M.
при секретарі Ігнатенко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тельманове справу за позовом Міністерства палива та Енергетики України ВАТ "Донецькобленерго" в особі Приазовських електричних мереж до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення збитку за спожиту електроенергію у розмірі 239грв.26коп., суд
ВСТАНОВИВ:
Позивач Міністерство палива та Енергетики України ВАТ "Донецькобленерго" в особі Приазовських електричних мереж звернувся з позовом до відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3, посилаючись на те, що вони скоїли розкрадання електроенергії шляхом зриву пломби Держстандарту на приладі обліку електричної енергії, що є порушенням Правил користування електроенергією (надалі ПКЕЕ) та ЗУ "Про електроенергетику", чим заподіяли шкоду електропостачальній організації. На підставі Акту споживачамі зроблено нарахування за порушення правил користування електроенергією у розмірі 239грв.26коп., які позивач прохав стягнути з відповідачів.
Представник позивача за довіреністю Волков М. М. в судове засідання не з»явився, проте надіслав до суду письмову заяву, в якої-на позові наполягав, прохав справу розглянути у його відсутність.
Відповідачі про час і місце судового засідання повідомлялися належним чином, про що свідчать розписки про одержання судових повісток, причину своєї неявки суду не повідомили. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Відповідно ст. 169 п.4 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі у ній даних чи доказів.
Суд, на підставі наявних у справі доказів, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню за такими підставами.
Судом встановлено, що між сторонами укладений договір, відповідно якого позивач є енергопостачальником, а відповідачі є споживачами енергії. Згідно акту № 052387 від 31.10.2006 року про порушення правил користування електроенергією побутовим абонентом позивача, відповідачі безобліково споживали електроенергію без дозволу енергопостачальної організації шляхом зриву пломби Держстандарту на приладі обліку електричної енергії, що є порушенням Правил користування електроенергією (надалі ПКЕЕ) та ЗУ "Про електроенергетику", чим заподіяли шкоду електропостачальній організації у розмірі 239грв.26коп.
Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування з електроенергію, відповідно ч.4 ст. 26 ЗУ " Про електроенергетику".
Таким чином суд, вважає вимоги позивача законними і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно ст. 88 ЦПК України з відповідача належить стягнути в дохід держави мито у розмірі 51 грв.
Керуючись ст. ст. 26, 27 ЗУ "Про електроенергетику". Правилами користування електроенергією, ст. ст. 209, 214, 215, 88 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов Міністерства палива та Енергетики України ВAT "Донецькобленерго" в особі Приазовських електричних мереж до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення збитку за спожиту електроенергію у розмірі 239грв.26коп. 3адовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь Міністерства палива та Енергетики України ВАТ ”Донецькобленерго" в особі Приазовських електричних мереж збиток у розмірі 239грв.26коп.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 судовий збір в дохід держави у розмірі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь Міністерства палива та Енергетики України ВАТ"Донецькобленерго" в особі Приазовських електричних мереж витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у розмірі 30 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений законом строк.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
- Номер: 2-во/289/18/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-571/2007
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Залізняк Р.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.03.2018
- Дата етапу: 16.03.2018
- Номер: 6/709/69/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-571/2007
- Суд: Чорнобаївський районний суд Черкаської області
- Суддя: Залізняк Р.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.06.2019
- Дата етапу: 17.09.2019