Судове рішення #11971636

                                                                                           Справа № 2-347-10

                                                           РІШЕННЯ

                                               ІМЕНЕМ          УКРАЇНИ

18 жовтня 2010 року                                                           Піщанський районний суд

                                                                                              Вінницької області

в складі : головуючого судді                                              Боднара В.В.

                при секретарі                                                       Станкевич С.М.

                з участю представника позивача                       ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини та коштів на утримання дружини , -

                                                          ВСТАНОВИВ :

      Позивачка просила стягнути з ОСОБА_3 аліменти на утримання дочки в твердій грошовій сумі – по 400 грн. щомісяця та кошти на своє утримання до досягнення дитиною трирічного віку – по 350 грн. щомісяця , а також 350 грн. за отримання правової допомоги .     В судовому засіданні свої позовні вимоги зменшила , наполягаючи на стягненні з відповідача на своє утримання по 300 грн. щомісяця до досягнення дитиною трирічного віку .

      При цьому посилалась на те , що з відповідачем вже тривалий час однією сім*єю не проживає , останній матеріальної допомоги добровільно не надає , постійного місця роботи не має , а вона отримує тільки 130 грн. соціальної допомоги на дитину .

      Відповідач ОСОБА_3 позов визнав частково , погодившись сплачувати аліменти на утримання дитини по 250 грн. щомісяця , оскільки дійсно не працює , шукає відповідну роботу , звільнившись з попередньої роботи через малу зарплату .

      Аналізуючи встановлене , суд вважає позов підлягаючим частковому задоволенню , зважаючи на позицію позивачки та те , що відповідач , що не заперечує позивачка , немає постійного контрольованого заробітку , має можливість , але не працює .

      У відповідності до ст.80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку ( доходу ) і ( або ) у твердій грошовій сумі .

      Оскільки відповідач не має постійного заробітку , а ст. 180 СК України зобов*язує платника утримувати дитину у розмірі не менш ніж 30 % від встановленого прожиткового мінімуму , вимоги позивачки стосовно стягнення аліментів на утримання дитини в розмірі 300 грн. на місяць не суперечать закону .

      Суд також бере до уваги , що позивачка не працює , перебуває у відпустці по догляду за малолітньою дитиною , отримуючи тільки 130 грн. соціальної допомоги , а тому вважає що працездатний відповідач , у відповідності до ст. 75 СК України , спроможний утримувати її до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 300 грн. щомісячно .

      Вимоги позивачки щодо стягнення з відповідача суми , сплаченої нею на правову допомогу , підтверджуються наявною в матеріалах справи квитанцією ( а.с.6 ) .

      На підставі наведеного , ст.ст. 75 , 80 , 180 СК України , керуючись ст.ст. 15 , 57 , 84 , 208 , 209 , 212-215 , 292 , 294 ЦПК України , суд , -

                                                          ВИРІШИВ :

      Позов задовольнити частково . Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця смт. Трудове Піщанського району Вінницької області , на користь ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти в розмірі по 300 грн. щомісячно з 02.09.2010 року і до досягнення нею повноліття , а також кошти на утримання ОСОБА_2 по 300 грн. щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку ( 14 .07.2012 року ) , а також витрати за оплату правової допомоги в розмірі 350 грн.та на користь держави 8.50 грн. судового збору і за ІТЗ розгляду справи 120 грн.

      Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення за один місяць .

      Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів .

      СУДДЯ :

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація