Судове рішення #11971413

Справа № 2-1152 / 2010 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада  2010 року                             м. Черкаси

Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

           головуючого судді          Смоляра О.А.

           при секретарі                      Ярошенко А.О.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні у залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до  Червонослобідської сільської ради,   про визнання права власності на спадкове майно, -

    ВСТАНОВИВ:

     ОСОБА_1 та  ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом  до Червонослобідської сільської ради про  визнання права власності на спадкове майно.  В обґрунтування своїх вимог позивач  указує,  що ІНФОРМАЦІЯ_1  помер ОСОБА_4, після смерті якого відкрилась спадщина у вигляді домоволодіння  АДРЕСА_1. Померлий ОСОБА_4  заповіту не залишив.  Спадкоємцями першої черги є його діти, позивач по справі ОСОБА_1, та ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.  В установлений строк ОСОБА_5  подав заяву про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4, однак свідоцтво про право на спадщину не отримав. Позивач ОСОБА_1  пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини, однак рішенням суду 05 липня 2010 року Черкаського районного суду Черкаської  області йому було надано додатковий строк , для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4   Позивач ОСОБА_2  в установлений строк  подав заяву про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_5, який  фактично прийняв спадщину  після ОСОБА_4, однак юридично не оформив. Коли позивачі звернулись до нотаріальної контори для оформлення спадщини,то нотаріальною конторою було відмовлено в оформлені свідоцтва про право на спадщину, так як  померлий  ОСОБА_4 за життя не оформив належним чином правовстановлюючі документи на дане домоволодіння.

      Позивач ОСОБА_1  просить  суд визнати за ним  право власності на  1/2 домоволодіння  АДРЕСА_1, після смерті батька ОСОБА_4, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Позивач ОСОБА_2  просить  суд визнати за ним  право власності на  1/2 домоволодіння  АДРЕСА_1, після смерті батька ОСОБА_5, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_2.  

      У судовому засіданні позивачі  заявлені вимоги підтримали і просили їх задовольнити.

    Представник відповідача Червонослобідської  сільської ради  Надточій М.В. позовні вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення.      

Заслухавши позивача,   вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення , з наступних підстав:

Відповідно до свідоцтва про смерть  серії І-СР № НОМЕР_1  від 19.03.2007 року,  ОСОБА_4   помер  ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до свідоцтва про смерть  серії І-СР № НОМЕР_2  від 04.12.2009 року,  ОСОБА_5   помер  ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до свідоцтва про народження  ОСОБА_1,  серії VІІ-УР №  НОМЕР_3   від 08.10.1966 року,   в графі батько записаний ОСОБА_4.

Відповідно до свідоцтва про народження  ОСОБА_5,  серії І-АГ №  НОМЕР_4 від 30.01.1971 року,   в графі батько записаний ОСОБА_4.  

Відповідно до свідоцтва про народження  ОСОБА_2,  серії ІІІ-СР №  НОМЕР_5   від 20.06.1990 року,   в графі батько записаний ОСОБА_5.  

Судом встановлено, що ОСОБА_4 на день смерті належало домоволодіння АДРЕСА_1.

Відповідно висновку відділу регіонального розвитку, місобудування  та архітектури, Черкаської  районної  державної  адміністрації № 189 від 31.05.2010 року даний будинок  відповідає  вимогам даного класу споруд.

Позивачами на час розгляду справи отриманий технічний паспорт на домоволодіння.  

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу  право на спадкування  мають діти спадкодавця,  у тому числі зачаті за життя  спадкодавця  та народженні після його смерті, той з подружжя , який його пережив, та батьки.

 Згідно зі ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Згідно з ч.1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно ст.1266 ЦК України,  внуки , правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом  їхнім матері , батькові, бабі, дідові, якби вони були  живими на час відкриття спадщини.

Відповідно ст. 1267 ЦК України  частки у спадщині  кожного із спадкоємців  за законом є рівними.

Відповідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав  із спадкодавцем  на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив  про відмову від неї.

          На підставі ст.ст. 1217, 1261, 1267, 1268, 1270  ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 60, 174, 208, 209, 212-215  ЦПК України, суд ,-      

ВИРІШИВ:

    Позов  ОСОБА_1, ОСОБА_2 до  Червонослобідської сільської ради,   про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.

Визнати за   ОСОБА_1  право власності на  1/2 домоволодіння  АДРЕСА_1, після смерті батька ОСОБА_4, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_2  право власності на  1/2 домоволодіння  АДРЕСА_1, після смерті батька ОСОБА_5, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області через Черкаський районний суд Черкаської області шляхом подання у десятиденний строк з дня проголошення рішення   апеляційної скарги.  

ГОЛОВУЮЧИЙ :                                             О.А.СМОЛЯР

  • Номер: 22-ц/793/204/18
  • Опис: про визнання незаконною постанову про повернення виконавчого документу та її скасування, визнання незаконною та скасування постанови про відмову у задоволенні скарги на постанову про повернення виконавчого документу стягувачеві, зобов"язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1152/10
  • Суд: Апеляційний суд Черкаської області
  • Суддя: Смоляр Олександр Андрійович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.12.2017
  • Дата етапу: 23.01.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація