Судове рішення #11969233

                                          Справа № 2-2603/10 р.

  Р І Ш Е Н Н Я

   ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

     04 листопада 2010 року                                                               м. Дніпродзержинськ

Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в складі:

                головуючого  судді                       Погребняк Т.Ю.

                при секретарі                                Жалдак О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпродзержинську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

  В С Т А Н О В И В :

    20 вересня 2010  року ОСОБА_1 звернулась в Баглійський районний суд              м. Дніпродзержинська з позовною заявою, в якій просила суд стягнути з ОСОБА_2 на її користь на утримання неповнолітньої дитини – доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі ј частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача, щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду з позовною заявою і до досягнення дитиною віку повноліття. В обґрунтування позовних вимог позивачка посилається на те, що 01 жовтня 2005  року  Дніпровським відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області за актовим записом № 879  було  зареєстровано шлюб між нею та відповідачем у справі. Від подружніх відносин сторони мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач. З травня 2010 року сторони фактично припинили шлюбні відносини і стали проживати окремо. Відповідач надає матеріальну допомогу на утримання доньки, яка проживає з позивачкою та знаходиться на повному її утриманні, однак не систематично, тому ОСОБА_1 вимушена була звернутись до суду з даним позовом.

    В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 уточнила позовні вимоги і просить суд стягувати з відповідача аліменти на її користь на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 в розмірі ј частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача, щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 04 листопада 2010 року і до досягнення дитиною віку повноліття.

   

    Відповідач ОСОБА_2  в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, з підстав наведених позивачкою.

    Суд, вислухавши позивачку та відповідача, вивчивши письмові докази по справі, вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

    В судовому засіданні встановлено, що 01 жовтня 2005  року  Дніпровським відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області за актовим записом № 879   було зареєстровано шлюб між позивачкою ОСОБА_1 та відповідачем у справі ОСОБА_2 Від подружніх відносин сторони мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач, згідно свідоцтва про народження (л.с. 7), актовий запис № 166 від 17 квітня 2007 року зроблено Баглійським відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області.  Як зазначила позивачка і проти чого не заперечував відповідач, з травня 2010 року вона з        ОСОБА_2 фактично припинили шлюбні відносини і стали проживати окремо. Донька проживає з позивачкою, та знаходиться на повному її утриманні. ОСОБА_2 в суді позов визнав та не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно,  але не менше ніж  30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 04.11.2010 року і до досягнення дитиною віку повноліття.

              Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України обов'язок з утримання неповнолітньої дитини покладається як на матір, так і на батька дитини, тому суд вважає необхідним позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої  дитини – задовольнити в повному обсязі.

    Керуючись ст. 88 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідача судовий збір в сумі 51 грн. на користь держави та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 грн.

    Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.

    Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 180 – 183, 191 Сімейного кодексу України,                 ст. ст. 10, 11, 60, 84, 88, 209, 212 – 215, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

    Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

   

    Стягувати з   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Дніпродзержинська, працюючого на ПАТ “ДЗМД”, який проживає за адресою:                                                АДРЕСА_1, аліменти на утримання неповнолітньої дитини – доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до її повноліття, в розмірі ј частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 04 листопада 2010 року, на користь матері ОСОБА_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_2.

    Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.    

       

        Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 грн. на користь держави та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 грн.            

   

    Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Дніпропетровської області через Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

                           Головуючий суддя                                                           Погребняк Т.Ю.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація