Судове рішення #11968316

                                                        №3-12454/2010

            П О С Т А Н О В А

    01 листопада  2010 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва         Горб І.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу ДАІ Шевченківського району м. Києва, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1,   ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Варовичі Поліського району Київської області, громадянина України, з середньою освітою, розлученого, працюючого водієм трамваю Депо «Шевченка», проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ст. 124 КпАП України,

                    В С Т А Н О В И В :

    22 вересня 2010 року о 14 годині 25 хвилин по вул. Дехтярівська, 6 в м. Києві ОСОБА_1,  керуючи трамваєм Т-3, бортовий номер НОМЕР_2, по маршруту №14, у разі виникнення небезпеки для руху не вжив заходів для зупинки транспортного засобу, в результаті чого здійснив зіткнення з автомобілем Субару, державний номерний знак НОМЕР_1, що призвело до пошкодження транспортних засобів, чим порушив п. 12.3 Правил дорожнього руху.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КпАП України.

Оспорюючи обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 пояснив, що 22.09.2010 року він їхав трамваєм по  вул. Дегтярівській в напрямку ЛукЧянівської площі. Не доїжджаючи до трамвайної зупинки, з двору почав виїжджати автомобіль. Він подав звуковий сигнал та почав знижувати швидкість, але водій продовжив рух і сталося зіткнення. Вказав, що автомобіль знаходився на відстані 20 метрів від нього, коли він його побачив,  і одразу він почав гальмувати, але відстань була маленька, так як 20 мерів недостатньо для зупинки трамваю, і уникнути зіткнення йому не вдалось. Свідків дорожньо-транспортної пригоди не було.

  Незважаючи на  невизнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення, її вина у вчиненому підтверджується поясненнями другого учасника дорожньо-транспортної пригоди.

Так, допитана у судовому засіданні ОСОБА_2, водій автомобілю Субару, пояснила, що 22.09.2010 року о 14 год. вона, керуючи автомобілем, виїжджала з прибудинкової території на основну дорогу з невеликою швидкістю і повинна була перетнути трамвайні колії. ПідЧїхавши до трамвайних колій вона зупинилась, подивилась направо, а потім наліво, трамваїв не було і вона перетнула одну колію, а потім другу і зупинилась перед проїзною частиною, чи може вона виїхати, так як там на узбіччі стоять автомобілі і заважають огляду. Від водія трамвая вона не чула ніяких звукових сигналів, потихеньку виїжджаючи, вона вже майже виїхала на проїзну частину, як отримала удар від трамвая правою передньою фарою в заднє праве крило і ще 7 метрів від місця зіткнення трамвай протягнув її по коліям, що свідчить про те, що швидкість трамвая була невеликою, і як на її думку, швидкість трамвая була близько 25 кілометрів на годину. Вказала, що оглядовість з місця, звідки вона виїжджала по 200 метрів в обидві сторони, і коли вона дивилась направо та наліво, то трамваїв не було.   В результаті зіткнення в її автомобілі пошкоджено заднє праве крило, фара та бампер. Свідків дорожньо-транспортної пригоди не було.

Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненому  підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення; протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди; схемою дорожньо-транспортної пригоди, в якій зафіксовано місце зіткнення, положення транспортних засобів після зіткнення, а також пошкодження, які мали автомобілі в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Як вбачається зі схеми дорожньо-транспортної пригоди вбачається, що місце зіткнення трамваю та автомобіля Субару знаходиться на трамвайних коліях на відстані 8,6 м від правого краю проїзної частини (відносно розподільчої смуги).

Згідно схеми дорожньо-транспортної пригоди, після зіткнення трамвай знаходиться на трамвайних коліях, а автомобіль Субару відносно  трамваю розташований під кутом, і відстань від лівого переднього колеса автомобіля Субару до розподільчої смуги складає 5,5 м, а лівого заднього колеса - 6,5 м.

Зі схеми дорожньо-транспортної пригоди також вбачається, що в результаті зіткнення в автомобілі Субару пошкоджено заднє праве крило, задній бампер, задній правий ліхтар, а в  трамваї – маються пошкодження передньої правої фари, правої стійки дверей, правого борту.

Виходячи з вказаних водіями обставин, з характеру та локалізації пошкоджень, які мали транспортні засоби після дорожньо-транспортної пригоди та які зазначені в схемі дорожньо-транспортної пригоди, положення транспортних засобів після зіткнення, суд приходить до висновку, що водій ОСОБА_1, бачачи за 20 метрів перешкоду у виді автомобіля Субару, який виїхав з двору та закінчував маневр виїзду на проїзну частину, не вжив заходів до зменшення швидкості руху, аж до повної зупинки транспортного засобу, та здійснив зіткнення з автомобілем Субару.

За таких обставин,  суд приходить до висновку про доведеність вини              ОСОБА_1 в порушенні Правил дорожнього руху, внаслідок якого сталася дорожньо-транспортна пригода.

Керуючись ст. ст. 33, 124 КпАП України,

                    П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави в розмірі                  340 (триста сорок) грн.

На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом 10 днів з дня її винесення через районний суд.

               

   Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація