Справа № 2-5260/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2010 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого – судді Гришковець А.Л.,
із секретарем Каленською Н.В.,
з участю позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у попередньому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом (заявою) ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовною заявою і просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в зв”язку з його навчанням до досягнення 23-хрічного віку на період навчання, мотивуючи тим, що син навчається в ПТУ-35 м. Овруча Житомирської області і потребує матеріальної допомоги, а відповідач добровільно її не надає, хоча має таку можливість, оскільки отримує заробітну плату.
Ухвалою від 12.11.2010 року було залучено до участі у справі в якості правонаступника позивача, в зв’язку з її смертю – ОСОБА_1.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просить стягнути на його користь аліменти в розмірі ј заробітку (доходу) відповідача.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав. Щодо задоволення позову не заперечує.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши законність визнання позову, суд вважає, що позов слід задовольнити, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є сином відповідача, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого 20.08.1992 року.
Відповідно до ст.199 СК України, якщо неповнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Згідно копії довідки №158 від 28.01.2010 року ОСОБА_1 є студентом ПТУ №35 м. Овруча.
Враховуючи, що мати ОСОБА_1 померла, навчання потребує витрат на придбання підручників, зошитів та інших приналежностей для навчання. Крім того, йому потрібно харчуватися, одягатися, оплачувати комунальні послуги, а тому суд вважає, що він потребує матеріальної допомоги.
Відповідно до ст.200 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує обставини, визначені ст. 182 СК України.
Відповідач визнав, що він працює і в змозі надавати матеріальну допомогу синові.
За таких обставин суд приходить до висновку про задоволення позову.
Відповідно до ст.191 СК України аліменти присуджуються з дня подачі заяви в суд.
Аналізуючи зміст ст.ст.198, 199 та 200 СК України, в яких передбачено обов”язок батьків утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання і потребують матеріальної допомоги, суд вважає, що встановлений ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину в розмірі не менше 30% прожиткового мінімуму, не може бути застосований до гл.16 СК України, оскільки це буде суперечити положенням вищезазначених статей, а саме, що батьки повинні утримувати повнолітніх дітей тільки при умові, що вони можуть надавати матеріальну допомогу (наприклад отримують заробітну плату чи мають інше джерело доходів).
Від сплати державного мита позивач звільнений згідно п.5 ст.4 Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, а відповідач - на підставі п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито”.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. в дохід держави.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60,196, 212 -215, 218, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в зв”язку з його навчанням в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), починаючи з 28.09.2010 року і до досягнення ОСОБА_1 23-х років, але не більше строку навчання -30 червня 2011 року, за виключенням часу канікул.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за 1 місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. в дохід держави.
На рішення суду до апеляційного суду Житомирської області через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ :