2-1764/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2010 року смт.Семенівка
Семенівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого – судді Халявки В.І.
при секретарі – Козулі Н.П.
з участю позивачки-Дудченко Н.Б.
та відповідача-Дудченка С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Семенівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток житлового приміщення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до районного суду з позовом, в якому вказувала, що в червні 1998 року вона разом із своїм сином ОСОБА_2 приватизували квартиру АДРЕСА_1. У виданому 16.06.1998 р. органом приватизації ВАТ «Веселоподільський цукровий комбінат» свідоцтві про право власності на житло не вказано розміру часток кожного із співвласників квартири. Оскільки позивачка має намір розпорядитися своєю часткою квартири, вона просила встановити, що їй та відповідачу належить по Ѕ частині цієї квартири.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги.
Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував, підтвердив, що дійсно на момент приватизації він та позивачка виявили добровільне бажання про приватизацію в рівних долях квартири, в якій проживали.
Заслухавши пояснення позивачки, відповідача , дослідивши та вивчивши письмові матеріали справи , суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Як встановлено судом 16.06.1998 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відповідно до Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” приватизували в АДРЕСА_1 загальною площею 51, 3 кв. м.
Дане житло належить обом сторонам відповідно до Свідоцтва про право власності на житло, де вказано, що дійсно дана квартира належить на праві власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2, без виділення часток в натурі.
Тому, оскільки не вказано якого розміру частка кожного із співвласників, в зв’язку з цим позивачка змушена звернутися до суду з даним позовом, оскільки вона не має можливості розпорядитися належною їй часткою в даній квартирі.
Відповідно до ст.345 ЦК України фізична або юридична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна, що є в комунальній власності.
Згідно ст.. 355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.
Стаття 356 ч.1 ЦК України вказує, що власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.
Згідно ст..357 ч.1 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.
Згідно ст..370 ч.2 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 213-215, 294 ЦПК України, ст.ст. 345, 355, 356 ч.1, 357 ч.1, 370 ч.2 ЦК України,
Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, належить на праві власності Ѕ частина квартири АДРЕСА_1.
Встановити, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, належить на праві власності 1/2 частина квартири АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів шляхом подання апеляційної скарги.
Головуючий-підпис
/З оригіналом згідно/
Заступник голови Семенівського районного суду
Полтавської області В.І.Халявка