Судове рішення #1196672
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

 

 

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

Справа №22-а- 478/07                                                           Головуючий  у  1 інстанції Зайцев А.Ю.

№2-а-178/07                                                                         Суддя-доповідач Малинін В.В.                                         

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

 

11  жовтня 2007 року                                                                                          м. Київ

 

                Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

 Головуючого - Малиніна В.В.,

            Суддів - Межевича М.В.,                                                                                                                     Бараненка І.І.                

при секретарі -  Константіновій Н.Б.,

 

розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційними скаргами Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 лютого 2007 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, Пенсійного відділення ВФРЕ УМВС України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій незаконними і зобов'язання зробити перерахунок пенсії та відшкодувати недоплату, -

ВСТАНОВИВ:

                У грудні 2006 року позивач - ОСОБА_1 звернувся до Ленінського районного суду м. Вінниці з позовом, в якому просив: зобов'язати відповідача УМВС України у Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії з урахуванням доплат і надбавок з 31.03.06., з урахуванням доплат та надбавок, пов'язаних з виконанням службових обов'язків, які не увійшли до його пенсії, а саме: надбавка 100%, 50% за особливі умови служби, 70% за безперервну службу, 35% надбавки за вислугу років; 33,3% премії; 35% нічних та відшкодувати недоплату, що утворилась за квітень-грудень 2006 року.

              Ухвалою від 22.01.07. в якості співвідповідачів по справі притягнуто Головне управління Пенсійного фонду України, а також Пенсійне відділення ВФРЕ УМВС України у Вінницькій області.

              Постановою Ленінського районного суду від 27.02.07. частково задоволені позовні вимоги ОСОБА_1, визнані дії Пенсійного відділення ВФРЕ УМВС України у Вінницькій області по заниженню пенсії ОСОБА_1 неправомірними та зобов'язано ГУ ПФУ у Вінницькій області перерахувати пенсію позивачу з урахуванням 35% надбавки за вислугу років, 100 % надбавки відповідно до Указу Президента України №771 від 31.08.01., 70 % надбавки за безперервну службу, 33% премії, 50 % надбавки за особливі умови служби та відшкодувати недоплату, що утворилась за квітень-грудень 2006 року.

              Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, ГУ ПФУ у Вінницькій

області та УМВС України у Вінницькій області в особі начальника ГУ ПФУ М.А.Черненка

та представника УМВС України В.О.Радіщева подали апеляційні скарги, в яких просять

скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову в

задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, посилаючись на порушення норм

матеріального та процесуального права при вирішенні питання про нарахування пенсії

останньому.

               Заперечень на апеляційну скаргу від позивача не надходило.

             В судове засідання сторони не з'явились, були повідомлені належним чином.

                Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

             Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що Постановою Кабінету Міністрів України № 1522 від 02.11.2006 року та ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» функції з призначення (перерахунку) та виплати пенсій з 01.01.2007 року віднесено до компетенції органів Пенсійного фонду України, ухвалою суду до участі у справі в якості співвідповідача було залучено Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

               Крім того, суд першої інстанції вважає, що у відповідності до ч. З ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечся військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу ОВС та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, V особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

              Статтею 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік від 20.12.05. установлено, що при звільненні у 2006 році для обчислення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцю надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечся військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу ОВС та деяких інших осіб» до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, і також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністри України. При цьому при обчисленні пенсій у розрахунок грошового забезпечення не включаються щомісячні надбавки (доплати), встановлені особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі.

                Відповідно до Закону України від 15.06.2004 року № 1769 - IV (який набрав чинності з 1.01.2005 року) були внесені зміни до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, особі начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» в частині нарахування пенсії, а саме: пенсія повинна обчислюватись з розміру грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

               Як вбачається з матеріалів справи, позивачу призначена пенсія в квітні 2006 року і йому має бути обрахований розмір пенсії відповідно до ч. З ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

               Зважаючи на те, що позивачем надані довідки на підтвердження позовних вимог, та у відповідності до вимог ч.2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», де вказано, що якщо пенсіонер згодом додасть додаткові документи, які дають право на подальше її підвищення, то пенсія перераховується за нормами цього закону. При цьому перерахунок проводиться за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього закону, в зв'язку з чим позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

               Позовні вимоги в частині зобов'язання відповідачів перерахувати пенсію позивачу з урахуванням   35%   нічних,   відшкодувавши   недоплату,   задоволенню   не   підлягають, оскільки надбавка за роботу в нічний час рахується погодинно за фактично відпрацьовані у нічний час години, а до грошового забезпечення з якого обчислюється пенсії, у розумінні п.7 Постанови КМУ від 17 липня 1992 р. N 393, входять лише щомісячні надбавки, що носять постійний характер.

              3   врахуванням   вище   викладеного,   колегія суддів апеляційної   інстанції   вважає,   що апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області не підлягають задоволенню, а постанова Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 лютого 2007 року необхідно залишити без змін.

                  Відповідно до п.1 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

             Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

                Апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 лютого 2007 року залишити без задоволення.

                Постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 лютого 2007 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, Пенсійного відділення ВФРЕ УМВС України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій незаконними і зобов'язання зробити перерахунок пенсії та відшкодувати недоплату залишити без змін.

               Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця до Вищого адміністративного суду України.

              Головуючий:

 

              Судді:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація