Судове рішення #11965432

                                                                         

                                                                         ПОСТАНОВА

                                                                    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ                               Справа № 2а - 2363/09

     16  жовтня 2009 року Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі :  

     головуючого - судді                                                               Рибакової В.В.

     секретаря                                                                                 Затуливітер Н.В.

     за участю позивача                                                                 ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нікополя адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської ради про визнання протиправними дії , стягнення недоотриманої  допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зобов’язання вчинити певні дії , -                                                                                                                                        

                                                                           

                                                                          ВСТАНОВИВ :      

                                                                                                                                                                                                               

     Позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом . Свої вимоги мотивує наступним .

     ІНФОРМАЦІЯ_1 вона народила  дочку ОСОБА_2, у зв’язку з чим набула право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку .

     На її думку у 2007-2009 роках їй виплачувалася сума допомоги по догляду за дитиною у значно меншому розмірі , ніж це встановлено законодавством .

     Вона зверталася до відповідача з приводу нарахування та виплати їй недоотриманої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності до норм чинного законодавства , однак їй було відмовлено в цьому .

     Просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у меншому розмірі, ніж передбачено законодавством, стягнути з відповідача на свою користь недоотриману допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  в розмірі 8797,5 грн. за період з липня 2007 року по  квітень  2009 р. включно та зобов’язати відповідача надалі виплачувати їй зазначену допомогу відповідно до вимог чинного законодавства.

     У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала.

     Відповідач у судове засідання не з’явився , про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином , про причини неявки суд не повідомив, заяв про відкладення справи чи про розгляд справи у його відсутність суду не надав.

     Заслухавши позивача , вивчивши матеріали справи , суд приходить до наступного .

     Судом встановлено , що позивачка ІНФОРМАЦІЯ_1  народила  дочку ОСОБА_2, у зв'язку з чим набула право на отримання державної допомоги по її догляду до досягнення нею трирічного віку передбачене ст. 13 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” (а.с.5) .

     У відповідності до ч.1 ст.15 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” (в редакції, що діяла до набрання законної сили Законом України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років .

     Згідно ст. 62 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років встановлений з 01.01.2007 року - 434 грн., з 01.04.2007 року  - 463 грн., з 01.10.2007 року - 470 грн.

     Однак така допомога у 2007 році позивачці не виплачувалася у передбаченому розмірі , оскільки дію ч.1 ст.15 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” було зупинено на підставі п.14 ст.71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” від 19.12.2006 року .    

     Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 положення п.14 ст.71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” від 19.12.2006 року було визнано неконституційним ( таким , що не відповідає Конституції України )  та  втратило  чинність  з дня

ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення на підставі ч.2 ст.152 Конституції України, якою закріплено , що закони , інші правові акти або їх окремі положення , що визнані

неконституційними , втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність .

         Позивач зверталася до відповідача з заявою про проведення перерахунку та виплати недоотриманої суми по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності до норм чинного законодавства , однак в цьому їй було відмовлено ( а.с.6).

        Суд вважає , що сума недоотриманої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку підлягає перерахуванню з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року , оскільки відповідні положення п.14 ст.71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” від 19.12.2006 року на підставі ст.152 Конституції України та п.3 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року  № 6-рп/2007 втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України зазначеного Рішення , тобто з 09.07.2007 року .

     Судом встановлено , що позивачці , як непрацюючій особі , у 2007 році було призначено та виплачено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  : за липень – 101,16 грн., за серпень – 103,41 за вересень – 104,85 грн. , за жовтень – 104,85 грн. , за листопад – 107,73 грн., за грудень – 110,88 грн.   У 2008 році з січня місяця по грудень місяць включно – по 130,00 грн. У 2009 році з січня місяця по квітень місяць включно по 130 грн.  (а.с.7).

          За період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року відповідач повинен був призначати та виплачувати допомогу по догляду за дитиною у відповідності до ч.1 ст. 15 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” (в редакції , що діяла до набрання чинності Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”) на виконання Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 , а саме виходячи з розміру прожиткового мінімуму встановленого законом для дітей віком до шести років . Тому суд вважає , що відповідач за зазначений період нараховував та виплачував позивачці допомогу в меншому розмірі, ніж передбачено законодавством.  

     На думку суду у 2008 році відповідач правомірно проводив нарахування та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності до ч.1 ст.15 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” зі змінами внесеними Законом України „Про Державний бюджет України на 2008 рік” від 28.12.2007 року № 107-VI викладеними в такій редакції : допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначалася у розмірі , що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом , встановленим для працездатних осіб , та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців , але не менше 130 грн.(п.п.7 п.23 Розділу II внесення змін до деяких законодавчих актів України) , що не були визнані неконституційними .

     У відповідності до ст. 147 Конституції України , ст.ст. 1,13 Закону України „Про Конституційний Суд України” єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні є Конституційний Суд України , який приймає рішення та дає висновки у справах щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України , актів Президента України , актів Кабінету Міністрів України , правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим .

     Тому закони , інші правові акти мають юридичну силу до визнання їх неконституційними окремим рішенням органу конституційного контролю .    

     У 2009 році відповідач також проводив нарахування та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності до діючого законодавства .

     На підставі викладеного суд вважає протиправними дії відповідача у здійсненні нарахування та виплати позивачці допомоги за період з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року у меншому розмірі, ніж передбачено ч.1 ст. 15 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.    

     Оскільки відповідач за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року нараховував та виплачував позивачці допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у меншому розмірі , ніж передбачено законодавством  , то відповідача  необхідно зобов’язати нарахувати та сплатити позивачці допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за зазначений період з урахуванням фактично отриманої позивачем суми допомоги .  

     Позов у частині зобов’язання відповідача призначити та виплачувати позивачці допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  відповідно до вимог чинного законодавства у подальшому задоволенню не підлягає , оскільки суд не може вирішити питання про події , що стануться у майбутньому . Необхідною умовою для звернення особи до суду з адміністративним позовом є обов’язкова наявність порушення прав , свобод чи інтересів особи у сфері публічно-правових відносин , що передбачено ст. 104 КАС України.

     Керуючись ст.ст. 2,6,8-12,69,128,158,159-163,167 КАС України , ст.3, ч.2 ст.19, ч.3 ст.46, ст.147, ч.2 ст.152 Конституції України, ст.ст. 1,13,69 Закону України „Про Конституційний Суд України”, ст.13 , ч.1 ст.15 Закону України " Про державну допомогу сім'ям з дітьми", ст. 62 Закону України " Про Державний бюджет України на 2007 рік ", Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007, п.п. 7 п. 23 Розділу II  Закону України " Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" , -  

                                                                                                                                                                           

                                                                     ПОСТАНОВИВ :

         Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської ради про визнання протиправними дії , стягнення недоотриманої  допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити частково .

     Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської ради у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року в меншому розмірі, ніж передбачено ч.1 ст.15 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми”.

     Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської ради нарахувати та сплатити  ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років у відповідності до ч.1 ст.15 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року з урахуванням фактично отриманої суми допомоги за зазначений період .

     В іншій частині позову - відмовити .

     Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги з подачею її копії до суду апеляційної інстанції протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , яка може бути подана протягом 10 днів з дня складання повного тексту постанови через Нікопольський міськрайонний суд , або в порядку , передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України .

     Повний текст постанови виготовлено 26.10.2009 року .

     Суддя :

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація