Судове рішення #11963109

справа № 2-2208/2010 р .

Р І Ш Е Н Н Я

іменем     України

10 листопада 2010 року     Ірпінський міський суд Київської області в складі:

    головуючого             судді Савченка С.І.

при секретарі             Балинській О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду в м.Ірпінь справу :

- за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Ворзельської селищної ради, 3-ті особи ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, за познедійсним договорів купівлі продажу земельної ділянки та визнання недійсними державних актів про право власності на земельну ділянку,-

    - за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Ворзельської селищної ради, 3-тя особа ОСОБА_6 про визнання добросовісним набувачем та визнання права власності на земельну ділянку,-

    в с т а н о в и в:

Позивачі в липні 2010 р. звернулися до суду з даним позовом,  який мотивували тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. помер їх батько ОСОБА_7, після смерті якого залишилася земельна ділянка для будівництва будинку по АДРЕСА_1 Київської області, щодо якої Ірпінський міський суд рішенням від 30.01.2009 р. задоволив позов прокурора в інтересах позивачів ОСОБА_7 і визнав недійсними договори купівлі-продажу цієї ділянки від 27.12.2005 р. і від 14.06.2008 р. та державні акти. На даний час на земельній ділянці розташований  будинок ОСОБА_5 Вказували, що суд, винісши рішення про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ділянки не вирішив питання щодо права власності позивачів на дану ділянку. 18.06.2010 р. позивачі звернулися до держнотконтори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті батька, однак у вчиненні нотаріальної дії постановою нотаріуса від 21.06.2010 р. було відмовлено у зв»язку із втратою оригіналу державного акту на земельну ділянку. Посилаючись на те, що на момент смерті батька вони були неповнолітними і згідно ч.4 ст.1268 ЦК України вважаються такими, що прийняли спадщину, просили визнати за ними право власності в рівних частинах на земельну ділянку для будівництва будинку по АДРЕСА_1.

Третя особа ОСОБА_5 заявив самостійні вимоги щодо предмета спору, пред»явивши позов про визнання його добросовісним набувачем земельної ділянки по АДРЕСА_1 та визнання за ним права власності на вказану земельну ділянку. Вимоги мотивував тим, що 14.07.2006 р. він придбав у ОСОБА_8 за договором купівлі-продажу спірну земельну ділянку по АДРЕСА_1, де у встановленому законом порядку звів будинок, ввів його в експлуатацію і зареєстрував право власності. На момент укладення договору купівлі-продажу він не знав, що ОСОБА_8 у свою чергу придбала цю ділянку у ОСОБА_6, яка не мала права її відчужувати, бо діяла на підставі довіреності, виданої батьком позивачів ОСОБА_7, що не мала юридичної сили, бо батько позивачів до продажу ділянки помер. Вважає, що згідно ст.ст.330, 388 ЦК України він є добросовісним набувачем земельної ділянки, поскільки вина в його діях відсутня, а відтак відсутні підстави для витребування у нього спірної земельної ділянки.

В судовому засіданні представник позивачів свй позов підтримав, позов ОСОБА_5 визнав, посилаючись на те, що шкоду має відшкодовувати в даному випадкуи ОСОБА_6, яка вчинила неправомірні діїі щодо неправомірного відуження ділянки.

Представник ОСОБА_5 в судовому засіданні позов свого довірителя підтримав, основний позов не визнав, мотивуючи тим, що ОСОБА_5 добросовісний набував і ділянка не може бути у нього витребувана.

                        -  2  -

Представник відповідача Ворзельської селищної ради в судове засідання не з»явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином, що стверджується його розпискою.

3-тя особа ОСОБА_6 в судове засідання не з»явилася, про час розгляду справи повідомлена належним чином, що стверджується повідомленням про вручення рекомендованого відправлення.

Суд, вислухавши доводи та заперечення учасників, вивчивши матеріали справи, вважає, що основний позов не підлягає до задоволення, а позов ОСОБА_5 підлягає до задовлення з наступних підстав.

Судом встановлені слідуючі обставини  : ІНФОРМАЦІЯ_1 р. помер ОСОБА_7, батько позивачів, якому  рішенням Ворзельської селищної ради від 15.11.2005 р. була передана у власність земельна ділянка по АДРЕСА_1.

При житті 28.10.2005 р. ОСОБА_7 на ім»я своєї сестри - відповідача ОСОБА_6 видав довіреність, якою уповноважив останню на вчинення від його імені всіх необхідних дій щодо приватизації земельної ділянки по АДРЕСА_1, отримання державного акту та послідуючий продаж цієї ділянки, а також придбання будинку чи іншої ділянки.

Також судом встановлено, що після смерті ОСОБА_7 відповідач ОСОБА_6 на підставі виданої ним довіреності отримала державний акт на право власності на вказану земельну ділянку на ім»я померлого брата, після чого, діючи як представник від імені брата ОСОБА_7, 27.12.2005 р. не маючи на це права, продала земельну ділянку відповідачу ОСОБА_9, яка у свою чергу після оформлення державного акту на ділянку на своє ім»я, 14.07.2006 р. продала цю ділянку відповідачу ОСОБА_5, який також отримав державний акт на земельну ділянку по АДРЕСА_1.

Рішенням Ірпінського міського суду від 30.01.2009 р., залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Київської області від 13.08.2009 р., задоволено позов прокурора м.Ірпінь в інтересах позивачів ОСОБА_7 та ви знано недійсними договір купівлі-продажу земельної ділянки по АДРЕСА_1, укладений 27.12.2005 р. між ОСОБА_6 і ОСОБА_9 і договір купівлі-продажу цієї ж земельної ділянки, укладений 14.07.2006 р. між ОСОБА_9 і ОСОБА_5 Також визнано недійсними державні акти на право власності на землю, видані на підставі наведених договорів на ім»я ОСОБА_9 і ОСОБА_5

Також встановлено, що 18.06.2010 р. позивачі звернулися до Ірпінської держнотконтори із заявами про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку по АДРЕСА_1. Постановою державного нотаріуса від 21.06.2010 р. у видачі свідоцтва про право на спадщину позивачам відмовлено у зв»язку із втратою права власності оформлення права ввидачу державних актів

Вказані обставини визнані сторонами і відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України доказуванню не підлягають.

Спірні правовідносини регулюються ЦК України.

Відповідно до ст.330 ЦК України якщо майно відчужене особою, яка не мала на це права, добросовісний набувач набуває права власності на нього, якщо відповідно до ст.388 цього Кодексу майно не може бути витребуване у нього.

Відповідно до ст.388 ЦК України якщо майно за відплатним договором придбане у особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача лише у разі, якщо майно :

1.   було загублено власником або особою, якій він передав майно у володіння ;

2.   було викрадене у власника або особи, якій він передав майно у володіння ;

3.   вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі, іншим шляхом.

Суд вважає, що вимоги ОСОБА_5 про визнання його добросовісним набувачем та визнання права на спірну ділянку підлягають до задоволення, поскільки судом незаперечно встановлено, що ОСОБА_5 згідно приписів ст.388 ЦК України є добросовісним набувачем, бо не знав і не міг знати, що земельна ділянка придбана у особи, яка не мала права її відчужувати.

Крім того, відсутні передбачені ст.388 ЦК України підстави для витребування у нього цієї ділянки.

                    -  3  -

З огляду на викладене та приписи ст.330 ЦК України суд приходить до висновку, що ОСОБА_5 як добросовісний набувач набув права власності на спірну діянку.

З наведених вище підстав, не підлягають до задволення вимоги позивачів ОСОБА_7 про визнання за ними права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті батька, бо дана ділянка перейшла у власність добросовісного набувача ОСОБА_5 і не може бути витребувана у нього.

На підставі ст.ст. 321, 330, 388, 390, 392 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд , -

                    в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_5 задоволити.

Визнати ОСОБА_5 добросовісним набувачем земельної ділянки, розташованої по АДРЕСА_1 Київської області.

Визнати ОСОБА_5 парво власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,0755 га, розташовану по АДРЕСА_1 Київської області.

Відмовити в позові ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Ворзельської селищної ради, 3-ті особи ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, за познедійсним договорів купівлі продажу земельної ділянки та визнання недійсними державних актів про право власності на земельну ділянку

Рішення в повному обсязі буде виготовлене не пізніше 15.11.2010 року.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                             С.І.Савченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація