Судове рішення #1196136
Справа № 2-3406/07

Справа № 2-3406/07

                                                                

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

25 вересня 2007 року                                                                          Жовтневий районний суд

м. Дніпропетровська

У складі:         

Головуючого              - судді Чорнобук В.І.

            При секретарі             - Рой-Бондаренко І.В.

 

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дніпропетровська цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, про стягнення аліментів, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

   У липні 2007 року ОСОБА_1. звернулася до Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська з позовом до ОСОБА_2., про стягнення аліментів.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивачка в позовній заяві та у судовому засіданні посилалася на те, що вона перебувала у шлюбі з відповідачем ОСОБА_2. з 03 жовтня 1998 р. до 05 грудня 2006 р.

Від цього шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, яка проживає з позивачкою та знаходиться на її утри­манні.

Відповідач ОСОБА_2. матеріальної допомоги на доньку зовсім не на­дає, тому позивачка змушена звернутися до суду з позовною заявою про стягнення аліментів.

Утримань за іншими виконавчими документами з відповідача ОСОБА_2. немає.

Просила суд стягнути з відповідача ОСОБА_2, 1975 року народження, на її користь аліменти на утримання доньки в розмірі 1/4 частини від всіх видів його заробітку.         

Відповідач в судовому засіданні позов визнав.

            Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 03 жовтня 1998 р. (а. с. 4) до 05 грудня 2006 р. (а. с. 5).

Від цього шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження (а. с. 4), яка проживає з позивачкою та знаходиться на її утри­манні (а. с. 7).

Відповідно до ст.ст.180, 183 СК України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а розмір щомісячних аліментів визначається судом і в жодному разі не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 СК України. 

Згідно ст.181, ч.1 ст.191 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батьків, починаючи від дня пред`явлення позову.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, а також наявність у платника аліментів інших дітей.

            За зазначених обставин позовні вимоги слід визнати такими, що засновані на законі та підлягають задоволенню.

            Оскільки позивачка від сплати судового збору звільнена, на підставі ч.3 ст.88 ЦПК України витрати у справі підлягають стягненню з відповідача в доход держави.

             Відповідно до п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі в межах платежу за один місяць.

 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.180 - 183, ч.1 ст.191 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України,

 

В И Р І Ш И В :

 

Позов  ОСОБА_1задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, аліменти на утримання його неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, до досягнення нею повноліття, в розмірі 1/4 від всіх видів заробітку (доходу) боржника, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, стягуючи аліменти на користь матері дитини ОСОБА_1, починаючи стягнення з дня подання позову, а саме з 30  липня  2007 року.

Рішення у межах суми платежу за один місяць - допустити до негайного виконання

В порядку розподілу судових витрат стягнути з ОСОБА_2 в доход держави 51,00 грн.

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви на апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

 

Суддя                                                                                                    В.І. Чорнобук

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація