У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
Справа № 2а-5130/10/1770
29 жовтня 2010 року м. Рівне
Cуддя Рівненського окружного адміністративного суду Комшелюк Т.О., розглянувши позовну заяву
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПО Земельні ресурси" < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >
доУправління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >
про оскарження неправомірних дій працівників міліції
ВСТАНОВИВ:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариство з обмеженою відповідальністю "ПО Земельні ресурси" < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа > до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа > про оскарження неправомірних дій працівників міліції.
Положенням ч. 1 ст. 55 Конституції України закріплено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
В той же час, приймаючи справу до провадження суд перевіряє, зокрема, дотримання предметної підсудності адміністративної справи визначеної ст. 18 КАС України.
Як вбачається з позовної заяви позивачем оскаржуються дії відповідачів щодо правомірності проведення перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "ПО Земельні ресурси" та дії щодо вилучення оргтехніки.
Частиною 1 статті 267 КУпАП (оскарження заходів забезпечення провадження у справах про адміністративне правопорушення) встановлено, що адміністративне затримання, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду, ліцензійної картки на транспортний засіб, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення водія від керування транспортним засобом, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного сп’яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, може бути оскаржено заінтересованою особою у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) відносно органу (посадової особи) який застосував відповідні заходи, прокуророві або до суду.
Враховуючи те, що до перелічених вище випадків суб’єктами владних повноважень вчиняються дії у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, то дана справа, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС України, підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Згідно ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі наведеного та керуючись ч. 3 ст. 108, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, –
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "ПО Земельні ресурси" < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа > до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа > про оскарження неправомірних дій працівників міліції повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Комшелюк Т.О.