Судове рішення #11958390

Справа № 2-5071

за 2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М                 У К Р А Ї Н И

12 листопада 2010 року Стахановський міський суд Луганської області

у складі: головуючого судді Бондаренко Н.О.

розглянувши у попередньому судовому засіданні м. Стаханова Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Алмазнянського виконавчого комітету Алмазнянської міської ради про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А  Н О В И В :

Позивач, звернувшись до суду з позовною заявою вказала, що вона ІНФОРМАЦІЯ_1, її батьками були ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

24.08.1991 року вона уклала шлюб з ОСОБА_4 та прийняла його прізвище. На час народження позивача у сім’ї її батьків вже були діти: сестра ОСОБА_5, 1963 року народження і її сестра ОСОБА_1, 1965 року народження.

Згідно свідоцтва про право на спадщину від 05 квітня 1995 року, виданого Стахановської державною нотаріальною конторою батько позивача – ОСОБА_2 став власником житлового будинку з надвірними будівлями, який розташований в АДРЕСА_1. Як в силу ст. 24 КпШС України 1969 року, який діяв на той час, так і в сілу ст. 57 СК України, вказаний житловий будинок є особистою приватною власністю ОСОБА_2.

16 травня 2003 року батько позивача у Алмазнянському виконкомі склав заповіт, за яким належний йому житловий АДРЕСА_1 заповів позивачу ОСОБА_1 та її сестрам – ОСОБА_5 і ОСОБА_7 у рівних частках.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_3 померла його дружина і матір позивача ОСОБА_3.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з надвірними будівлями розташованого в АДРЕСА_1.

Сестри позивача ОСОБА_5 і ОСОБА_7, як спадкоємці за заповітом, самоусунулись від спадкування житлового будинку, який їм заповів батько, надавши це право позивачеві.

У встановлений законом строк ОСОБА_5 і ОСОБА_7 не подали до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини та не подали заяв про відмову від спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 Разом з тим, 14 серпня 2010 року її сестри ОСОБА_5. і ОСОБА_7 подали до Стахановської нотаріальної контори заяву в якій вказали, що зі спадкодавцем прописані не були, з заявою про прийняття спадщини не зверталися, у судовому порядку не будуть заперечувати свої майнові вимоги і не бажають отримувати належне ним за заповітом спадкове майно та не заперечують, щоб спадщину оформили на ім’я позивача.

У встановлений строк позивач не звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті батька - ОСОБА_2, оскільки вважала, що раз її сестри відмовились від спадщини і на її ім’я є заповіт, а інших спадкоємців на спадщину після смерті батька не має, то заяву подавати не обов’язково, крім того вона помилково вважала, що заяву потрібно подавати ні до, а після спливу шестимісячного строку з дня смерті спадкодавця в любий час.

Просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, який пропущений нею з поважних причин.

Позивач до судового засідання не з’явилась, надала заяву, про розгляд справи за її відсутності, на позові наполягає.

Представник відповідача до судового засідання також не з’явився, надав заяву в якій просить суд розглядати справу у його відсутність, позовні вимоги визнає у повному обсязі.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, а також в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов до висновку, що підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову немає, а тому позов підлягає задоволенню.

Обставини, викладені в позовній заяві обидві сторони визнають, а тому суд вважає їх такими, що не підлягають доказуванню.

Зокрема, у судовому засіданні було встановлено, що:

- ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.7 свідоцтво про смерть);

- відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом, посвідченого державним нотаріусом 05.04.1995року, ОСОБА_2 є спадкоємцем житлового будинку з надвірними АДРЕСА_1 (а.с.5);

- згідно з реєстраційним посвідчення Стахановського БТІ, від 07.04.1995р., житловий будинок  в АДРЕСА_1 зареєстрований за ОСОБА_2 на праві особистої власності ( а.с.6);

- відповідно до заповіту від 16.05.2003р. ОСОБА_2 заповів ОСОБА_5, ОСОБА_1 і ОСОБА_7 належний йому на праві приватної власності АДРЕСА_1 з надвірними будівлями (а.с.9);

- те що позивач ОСОБА_1 є рідною донькою померлих ОСОБА_2 і ОСОБА_3 підтверджується свідоцтвом про народження і свідоцтвом про укладення шлюбу з ОСОБА_4 ( а.с.10);

- відповідно до заяви, посвідченої державним нотаріусом Толстіковою Н.І., 14.08.2010року, ОСОБА_7 і ОСОБА_5 вказали, що з спадкодавцем ОСОБА_2 прописані не були та не проживали, з заявою про прийняття спадщини у передбачений законом шестимісячний строк до нотаріальної контори не зверталися, у судовому порядку не будуть заперечувати свої майнові вимоги і не бажають отримувати належне ним за заповітом спадкове майно (а.с11).

Відповідно до ч.1 ст. 1220 Цивільного Кодексу України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Відповідно до ч.1 ст. 1270 Цивільного Кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється строку у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.2 ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Строк звернення до суду з заявою про прийняття спадщини позивач пропустила через юридичну необізнаність, у зв’язку з чим суд вважає можливим поновити їй строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись ст. ст. 10,11,12,27,31,130,169,174,215 ЦПК України, ст.ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Алмазнянського виконавчого комітету Алмазнянської міської ради про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини, задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, 1971 року народження, додатковий строк у шість місяців для подання заяви про прийняття спадщини до Стахановської нотаріальної контори після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення  судового рішення, можуть  подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація