Справа № 2-1181/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
23 січня 2008 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Бовчалюк З.А.
при секретарі Захаровій Н.А.
з участю представника позивача Кардаш І.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства "Волиньобленерго" в особі Луцької районної філії до ОСОБА_2 про стягнення про стягнення збитків, заподіяних внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення,
ВСТАНОВИВ:
ВАТ "Волиньобленерго" в особі Луцької районної філії звернулось в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення про стягнення збитків, заподіяних внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення.
Покликається на те, що 10 грудня 2004 року між ВАТ «Волиньобленерго» в особі Луцької районної філії та відповідачем було укладено договір на користування електричною енергією для побутових потреб. 18 січня 2005 року працівниками Луцької районної філії ВАТ «Волиньобленерго» під час проведення рейду по виявленню безоблікового споживання електричної енергії та аномальних навантажень в житловому будинку АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_2, було виявлено порушення Правил користування електричною енергією, а саме - підключення позаоблікової розетки потайною проводкою та порушення пломби державного повітрювача, про що було складено відповідний акт № 019123 від 18 січня 2005 року.
У зв’язку з цим, 24 березня 2005 року комісією з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення було прийнято рішення про проведення розрахунку розміру відшкодування збитків відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, введеної постановою НКРЕ № 1416 від 22.11.1999 року.
Просить стягнути 866, 76 гривень вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією, а також відшкодувати судові витрати.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги зменшила, просила стягнути з відповідача борг в сумі 816, 76 гривень та судові витрати по справі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
За погодженням представників позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 10 грудня 2004 року між ВАТ «Волиньобленерго» в особі Луцької районної філії та відповідачем було укладено договір на користування електричною енергією для побутових потреб (а.с. 12-13)
Відповідно до довідки Романівської сільської ради, ОСОБА_2 є власником будинку за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 14).
Як вбачається з акту № 019123, складеного 18 січня 2005 року, працівниками Луцької районної філії ВАТ «Волиньобленерго» під час проведення рейду по виявленню без облікового споживання електричної енергії та аномальних навантажень в житловому будинку АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_2, було виявлено порушення Правил користування електричною енергією, а саме - підключення позаоблікової розетки потайною проводкою та порушення пломби державного повітрювача (а.с. 6, 7).
Згідно ч.4 п.37 Правил користування електричною енергією, постачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією.
Частиною 1 статті 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до Протоколу засідання комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕ Луцької районної філії ВАТ «Волиньобленерого», складеного 24 березня 2005 року, було прийнято рішення про проведення розрахунку розміру відшкодування збитків відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, введеної постановою НКРЕ № 1416 від 22.11.1999 року. Встановлено, що діями відповідача було спричинено шкоду в сумі 866 грн. 76 коп.
З поданої представником позивача квитанції вбачається, що ОСОБА_3 часткового сплачено суму боргу, а саме в сумі 50 гривень. (а.с. 25)
Таким чином, з врахуванням наведеного, на думку суду, з ОСОБА_2 слід стягнути в користь ВАТ "Волиньобленерго" в особі Луцької районної філії 816, 67 гривень збитків завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому, вимоги позивача про відшкодування відповідачем судових витрат, підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215, 226 ЦПК України, на підставі ст. ст. 1166 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь відкритого акціонерного товариства "Волиньобленерго" в особі Луцької районної філії на розрахунковий рахунок 260383021456 у Волинському обласному управлінні ВАТ «Ощадбанк», МФО 303398, ЗКПО 00131512, 816 (вісімсот шістнадцять) гривень 67 копійок збитків завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь відкритого акціонерного товариства "Волиньобленерго" в особі Луцької районної філії на розрахунковий рахунок 260023055755 в Західінкомбанку мЛуцька МФО 303484, код 00131512, судові витрати по справі: 51 гривню судового збору та 30 гривень витрат з інформаційно - технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних справ, а всього 81 (вісімдесят одну) гривню.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.