КОПІЯ справа 2-434/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2010 року смт. Варва
Варвинський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого-судді - Павлова В.Г.
з участю секретаря - Малофеєвої О.І .
відповідача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт. Варва Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до Варвинського районного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на своє утримання до досягнення нею двадцяти трьох років, мотивуючи свої вимоги тим, що вона навчається на другому курсі Національного університету біоресурсів та природокористування України на денній формі навчання та потребує матеріальної допомоги, тому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти в розмірі ј частини всіх видів його заробітку, але не більше ніж до досягнення нею 23 років .
В судове засідання позивачка не з’явилася, надала клопотання про розгляд справи за її відсутності в зв’язку з навчанням та віддаленістю місця знаходження навчального закладу /а.с. 4/, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги, заявлені позивачкою, визнав у повному обсязі , не заперечував щодо виплати аліментів в розмірі ј частини всіх видів його заробітку, але не більше ніж до досягнення позивачкою 23 років.
Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши письмові докази, які подані у розпорядження суду, з’ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
У відповідності до вимог ст.ст. 10, 11 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог чи заперечень. Суд розглядає справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до вимог цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
В судовому засіданні на підставі достовірних доказів встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії ІІI- ЕЛ № 320002 від 29 . 1 0 .1992 року, виданого відділом РАЦСу Варвинської районної державної адміністрації Чернігівської області, відповідач – ОСОБА_1 є батьком народженої доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5).
На час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_2 навчається на другому курсі денної форми навчання Національного університету біоресурсів і природокористування України факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, що підтверджується довідкою № 5532 від 14 вересня 2010 року, виданої деканом факультету Сичов М.Ю. /а.с. 8/
Позивачем на підтвердження матеріальної спроможності сплачувати відповідачем аліменти надано довідку про заробітну плату та інші доходи № 514 від 11.10.2010 року за квітень-вересень 2010 року її батька ОСОБА_1 /а.с. 9/.
Згідно до ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України. Відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України передбачено, що мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо утримання та виховання дітей.
Відповідно до положень СК України батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть надавати таку матеріальну допомогу. Матеріальна допомога повнолітнім дітям, які продовжують навчання, надається до досягнення ними 23 років або до моменту закінчення навчання. Також, при визначенні розміру аліментів (матеріальної допомоги) враховуються, як стан здоров’я, матеріальне становище дитини, так і стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка або дружини, батьків, інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно п. 20 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 року № 3, обов’язок батьків утримувати своїх повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття, виникає за обов’язкової сукупності таких юридичних фактів, як досягнення дитиною віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років, продовження нею навчання, потреба у зв’язку з цим, у матеріальній допомозі, наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
Ухвалою Варвинського районного суду від 28.10.2010 року, відповідачу по справі, було запропоновано , в разі невизнання позовних вимог, надати письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються /а.с. 3/. Проте, відповідачем на отриману ухвалу, доказів, до суду у встановлений строк, надано не було і не повідомлено суд про причини їх не надання чи не можливості їх надання, а також, жодних клопотань відносно цього, з боку відповідача до суду заявлено не було.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги позивачки ОСОБА_2 є обґрунтованими, оскільки по справі встановлено, що вона, продовжує навчання і в зв’язку з цим, потребує матеріальної допомоги, а відповідач проти задоволення позовних вимог не заперечує. Обставин, які б унеможливили надання відповідачем матеріальної допомоги в судовому засіданні не встановлено.
При визначенні розміру аліментів, судом враховується сімейне становище сторін, їх доходів, витрат на прожиття, стан здоров’я та матеріальне становище дитини, умови навчання на денному відділенні навчального закладу, майновий стан відповідача та його стан здоров’я, відсутність у нього інших дітей, непрацездатних членів сім’ї, родичів яких він зобов’язаний утримувати.
Частиною другою статті 199 СК України встановлено, що право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Враховуючи наведене та виходячи з того, що згідно довідки від 14.09.2010 року, виданої деканом факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва Національного університету біоресурсів і природокористування України за № 5532, датою закінчення навчання ОСОБА_2 визначено 18.06.2013 року (а.с. 8) , а тому позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню .
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову (ч. 1 ст. 191 СК України).
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що розмір аліментів на утримання ОСОБА_2, як повнолітньої дитини, що продовжує навчання , повинен становити ј від фактичного заробітку /доходу/ відповідача, починаючи з дня пред’явлення позову, а саме – з 26.10.2010 року і до закінчення навчання дитиною, а саме до 18.06.2013 року, що є адекватним та співрозмірним з урахуванням всіх обставин справи та з метою створення належних умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Відповідно ч. 3 ст. 81 та ст. 88 Цивільного процесуального кодексу України, суд вважає необхідним стягнути з відповідача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та судового збору на користь держави.
Керуючись ст. 51 Конституції України, ст.8 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст. 141, 199 СК України, п.3 ст.10, п.1 ст. 11, п.1 ст. 60, ст.ст. 174, 212-213, 215, 367 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на своє утримання, як повнолітньої дитини, що продовжує навчання – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_2 на своє утримання в зв’язку з продовженням навчання – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі ј всіх видів доходу відповідача щомісячно, починаючи з 26.10.2010 року і до 18.06.2013 року, але не більше ніж до досягнення нею 23 річного віку.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави витрати по сплаті інформаційно – технічного розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Варвинський районний суд шляхом подання в 10-денний строк апеляційної скарги з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення
судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Варвинського районного суду
Чернігівської області підпис В.Г. Павлов
Копія вірна: Суддя Варвинського районного суду
Чернігівської області В.Г. Павлов