Судове рішення #11948871

КОПІЯ                                                                                                                                                                         справа № 3-685/2010 р.

             

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2010 року суддя Варвинського районного суду  Чернігівської області Павлов В.Г., розглянувши  у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи № 3-685/2010 року, яка надійшла від Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС України в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

                                                                            ОСОБА_1,  

                                                                            ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України,

                                                                            жителя АДРЕСА_1, непрацюючого,

                                                                 

до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого                                                                      

за ст. 124 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ :

    16.11.2010 року до Варвинського районного суду від Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС України в Чернігівській області  надійшов протокол від 09.11.2010 року про адміністративне правопорушення серії СВ1 № 051056, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення,  передбаченого ст. 124 КУпАП.

Як вбачається з адміністративного протоколу - о 14 годині 40 хвилин 06 листопада 2010 року в       с. Воскресенське Варвинського району Чернігівської області по вулиці Миру, ОСОБА_1 керував автомобілем «ВАЗ 11183», номерний знак НОМЕР_1 та, не вибравши безпечної швидкості руху і не врахувавши дорожню обстановку, здійснив зіткнення з автомобілем «OPEL», номерний знак НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_2, який рухався попереду з автомобільним причіпом, номерний знак НОМЕР_3, який буксирував автомобіль ВАЗ 2104, номерний знак НОМЕР_4, під керуванням ОСОБА_3, що рухався у зустрічному напрямку. В наслідок зіткнення автомобіль «Опель», номерний знак НОМЕР_2 та причіп, номерний знак НОМЕР_3 отримали механічні пошкодження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав факт вчинення ним правопорушення, передбаченого  ст. 124 КУпАП та пояснив, що дійсно керував автомобілем «ВАЗ 11183» та не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку /відмовили гальма/, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем «Опель», номерний знак НОМЕР_2 та причіп, номерний знак НОМЕР_3, щиро кається у вчиненому та просить суворо не карати.

Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 124 КУпАП, складом адміністративного правопорушення, є  порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Згідно до п. 12.1. Правил Дорожнього Руху України, затверджених постановою КМУ України        № 1306 від 10.10.2001 року, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

 Як вбачається з оглянутого в судовому засіданні протоколу від 09.11.2010 року про адміністративне правопорушення серії СВ1 № 051056, ОСОБА_1 були надані пояснення наступного змісту: «керував автомобілем «ВАЗ 11183» та не вибрав безпечної швидкості руху та не врахував дорожню обстановку /відмовили гальма/, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем «Опель», номерний знак НОМЕР_2 та причіп, номерний знак НОМЕР_3».

В судовому засіданні ОСОБА_1 надав аналогічні пояснення щодо обставин вчиненого адміністративного правопорушення, які узгоджуються з іншими з встановленими фактичними обставинами, що підтверджуються матеріалами адміністративної справи, які були досліджені під час розгляду справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії СВ1 051056 від 09 листопада 2010 року /а.с. 2/; висновком від 15 листопада 2010 року по рапорту інспектора з дізнання Варвинського ВДАІ молодшого лейтенанта міліції Башегурова О.М. зареєстрованого в ЖОІ № 28 від 06.10.2010 року та затвердженого в.о. начальника Варвинського РВ УМВС/а.с.3/; письмовими поясненнями ОСОБА_1/а.с.4,6/, ОСОБА_5/а.с. 5/, ОСОБА_3/а.с.7/, ОСОБА_2/а.с.8/; схемою наслідків дорожньо-транспортної пригоди без потерпілих, яка сталася 06.11.2010 року /а.с.9/.  

У відповідності до ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Обставиною, що пом’якшує відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1, є щире розкаяння. Обтяжуючих відповідальність обставин за вчинення адміністративного правопорушення, передбачених ст. 35 КУпАП, не встановлено.

Згідно положень ст. 24 та ст. 124 КУпАП України за вчинення даного адміністративного правопорушення може бути застосований такий вид адміністративного стягнення як штраф.

У відповідності до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника: вік та соціальне положення – не працюючий, ступінь його вини, створення перешкод для руху інших учасників транспортних засобів, наявність пом’якшуючої обставини – щире розкаяння винного, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, та вважає за необхідне та достатнє для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, в межах мінімальної межі санкції статті, у виді  штрафу.

Керуючись  ст. 124, ст.ст. 221,  283-285 КУпАП, суд  –

 

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 340 (триста сорок) гривень.

      Згідно ст. 291 КУпАП постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя Варвинського районного суду

Чернігівської області                                                    підпис                                           В.Г. Павлов

Копія вірна: суддя Варвинського районного суду

               Чернігівської області                                  В.Г. Павлов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація