Судове рішення #119459
05/130-64А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

              

ПОСТАНОВА


ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"05" вересня 2006 р.

Справа № 05/130-64А.



за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального захистуінвалідів, м.Луцьк

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Круп’яний двір”, м.Нововолинськ  

про стягнення 1131,41 грн.                                  

суддя   Бондарєв С.В.  

секретар  Кулай А.В.

                                      

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача : Гриценко Н.І. – дов. № 06/10д-36 від 11.08.2006р.

від відповідача : Радчук О.І. – дов. №07/06 від 27.06.2006р.


Сторонам були роз’яснені права та обов’язки, передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України.

Згідно клопотань технічна фіксація судового процесу не здійснюється, ведеться протокол судового засідання. Заяв про відвід складу суду не надходило.


СУТЬ СПОРУ:  Позивач звернувся до суду  просить стягнути з відповідача 1131,41 грн. штрафних санкцій за невиконання нормативу працевлаштування в 2005 році 1 інваліда.

          Відповідач в судовому засіданні, в поясненні від 15.06.2006р. позов заперечив, оскільки ТзОВ „Круп’яний двір” було прийнято рішення про створення робочих місць в 2005р. для працевлаштування інвалідів за спеціальностями апаратник круп’яного виробництва, підсобний робітник, тракторист, вантажник, інженер по ТБ. ТзОВ „Круп’яний двір” постійно зверталось до Нововолинського міського центру зайнятості за допомогою щодо працевлаштування інвалідів в товаристві, проте інваліди на роботу не направлялись, що підтверджується довідкою Нововолинського міського центру зайнятості від 21.07.2006р. №1269/04-2.

          Матеріалами справи встановлено:

          Згідно ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні ” від 21.03.1991р. № 875-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями)(надалі – Закон України) визначено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 18 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця .

          Статтею 20 Закону України передбачено, що підприємства (об’єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання , де кількість працюючих інвалідів менша , ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об’єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

          Відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача складає 10 особи, чисельність інвалідів – штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно  4-х відсотковому нормативу – 1 особа. Згідно розділу ІІ звіту „Список працюючих інвалідів – штатних працівників, які були зайняті на підприємстві у 2005 році” у відповідача працював 1 інвалід 4 місяці.

          Згідно з пунктом 5 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

          У пункті 14 згаданого Положення визначено, що підприємства інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.

          Як вбачається із матеріалів справи ТзОВ „Круп’яний двір” було прийнято рішення про створення робочих місць в 2005р. для працевлаштування інвалідів за спеціальностями апаратник круп’яного виробництва, підсобний робітник, тракторист, вантажник, інженер по ТБ. ТзОВ „Круп’яний двір” постійно зверталось до Нововолинського міського центру зайнятості за допомогою щодо працевлаштування інвалідів в товаристві, проте інваліди на роботу не направлялись, що підтверджується довідкою Нововолинського міського центру зайнятості від 21.07.2006р. №1269/04-2.      

          За даних обставин, суд вважає, що ТзОВ „Круп’яний двір” було вжито всі передбачені чинним законодавством заходи по забезпеченню працевлаштування інвалідів у 2005 році, а тому на нього не може бути покладена відповідальність передбачена ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” щодо стягнення штрафу за непрацевлаштування інвалідів у 2005 році.   

         Таким чином,  враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги Фонду соціального захисту інвалідів щодо застосування штрафних санкцій за 3 нестворених робочих місць для працевлаштування інвалідів до задоволення не підлягають.          

          На підставі викладеного,  керуючись Законом України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст. 70, 71, 76, 79, 86, 87-89, 159, 160 - 163 КАСУ, господарський суд,-

постановив :


В позові Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Луцьк до Товариства з обмеженою відповідальністю „Круп’яний двір”, м.Нововолинськ про стягнення 1131,41 грн.  штрафних санкцій - відмовити .

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ – з дня складання в повному обсязі . Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного господарського суду України.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.





Дата виготовлення

повного тексту

постанови – 11.09.2006р.


          Суддя                                                             Бондарєв. С.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація