Справа № 2-3689/10
Номер рядка стат.звіту - 4
Код суду 0707
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
10 листопада 2010 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Камінський С.Е., розглянувши в приміщенні суду в м. Мукачево цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Чинадіївської селищної ради, треті особи: ТзОВ "Мукачівське районне бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки", Мукачівська Державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до Мукачівського міськрайонного суду з позовом до Чинадіївської селищної ради, треті особи: ТзОВ "Мукачівське районне бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки", Мукачівська Державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування. Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла її мати ОСОБА_3. За життя, остання склала заповіт на домоволодіння АДРЕСА_1, посвідчений Чинадіївською селищною радою від 15 жовтня 1999 року за реєстровим номером №218, згідно якого заповіла все своє майно на її користь. Після смерті матері відкрилася спадщина і вона звернулася в Мукачівську районну Державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, однак їй було відмовлено у зв"язку з тим, що за вказаною адресою по АДРЕСА_1 відповідно до технічного паспорту на вищевказаний будинок, спадкодавець самовільно збудувала господарські споруди, а саме: літню кухню літ. "Г", сарай літ. "І", гараж літ. "З", майстерню літ. "Ж", та веранду літ. "А". Зазначені споруди були побудованими наприкінці 80-х років та без відповідного погодження і виготовлення необхідної технічної документації для будівництва.
Позивач ОСОБА_1 надала суду заяву з клопотанням про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просила позов задоволити.
Представник відповідача Чинадіївської селищної ради в судове засідання не з"явився, про час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про причину неявки суд не повідомив.
Представник третьої особи ТзОВ "Мукачівське районне бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" в судове засідання не з'явився, від нього надійшов лист в якому просить розглянути справу без його участі, результат розгляду справи залишає на розсуд суду.
Представник третьої особи Мукачівської Державної нотаріальної контори в судове засідання не з"явився про час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про причину неявки суд не повідомив.
У відповідності до ст.224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про підставність позовних вимог ОСОБА_1 і необхідності їх задоволення, виходячи із наступних підстав.
-2-
В судовому засіданні належними доказами встановлено, що відповідно до свідоцтва про право особистої приватної власності виданого виконавчим комітетом ОСОБА_2 депутатів від 16 жовтня 1966 року за №24, домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до заповіту від 15 жовтня 1999 року за реєстром №218, ОСОБА_3 заповіла все своє майно своїй дочці ОСОБА_4.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 24 лютого 2005 року ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3, про що в книзі реєстрації смертей зроблено актовий запис №20.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються відповідними нормами ЦК України.
У відповідності ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
У відповідності до ст.375 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.
Згідно ст. 376 ЦК України, житловий будинок , будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов"язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання права власності в порядку спадкування є обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки позивач просить покласти судові витрати (сплачений судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи) на нього, суд вважає, що слід віднести їх за рахунок позивача.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 328, 376, 392, 1216, 1223 ЦК України, ст.ст.10, 60, 88, 208-209, 212-215, 224 ЦПК України, суд
Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визнати право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3, на домоволодіння АДРЕСА_1 із самовільно збудованими: літня кухня літ. "Г", сарай літ. "І", гараж літ. "З", майстерня літ. "Ж", веранда літ. "А". за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Судові витрати віднести за рахунок позивача.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду підпис Камінський С.Е.
- Номер: 6/308/14/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-3689/10
- Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Камінський Сергій Едуардович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.01.2017
- Дата етапу: 10.02.2017