Справа №2-181/07
Додаткове РІШЕНННЯ
Іменем України
13 квітня 2007 року Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
Головуючого судді Макарової Т.Ю.
при секретарі Даниловій Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі заяву позивачки ОСОБА_1 про винесення додаткового рішення по цивільній справі за позовом
ОСОБА_1, яка також є законним представником неповнолітньої ОСОБА_2, 1994 року народження, до ОСОБА_3
Про припинення права особи на частку майна в спільній сумісній власності
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1. звернулася до суду з заявою, посилаючись на те, що вищезазначеним рішенням Інгулецького районного суду від 19.02.2007 року її позовні вимоги було задоволено. Визнано за ОСОБА_3. -1/3 частку в спільному сумісному майні -квартирі АДРЕСА_1 в м.Кривому Розі вартістю 33344,00 грн., та припинено право на його частку. Також, її було зобов,язано компенсувати ОСОБА_3. вартість його частки. Вищезазначена квартира залишена в спільній сумісній власності її та її неповнолітньої дочки.
Після набрання рішенням законної сили вона звернулася до КП «Криворізьке бюро технічної інвентаризації» за внесенням змін в реєстраційні документи, але їй було в цьому відмовлено, оскільки в рішенні суду не зазначено, що право власності на частку квартири, яка належала ОСОБА_3, визнано за нею та її дочкою. Реєстратор КП «Криворізьке бюро технічної інвентаризації» вважає недостатньою, та такою що не відповідає Тимчасовому положенню про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженому Наказом Мін'юсту України від 28.01.2003 року, формулювання в рішенні суду щодо «залишення» квартири у спільній сумісній власності позивачки та її дочки, без визнання за ними права власності на частку відповідача ОСОБА_3. Тому вона і просить суд винести додаткове рішення, зазначив в ньому про визнання за нею та її неповнолітньою дочкою, права власності на 1/3 частку квартири, яка належала ОСОБА_3, та право власності на яку припинено.
Вислухав позивачку, представника КП «БТІ», який підтвердив, що для внесення змін в реєстр права власності на нерухоме майно, необхідно, щоб рішення суду містило фразу про визнання права власності на частку майна ОСОБА_3, дослідив надані суду матеріали, судом встановлено, що в рішенні від 19.02.2007 року № 2-181/07 судом вирішено питання про припинення права власності відповідача на його частку в спільній сумісній власності, вирішено питання про виплату йому компенсації, зазначено про залишення квартири в спільній сумісній власності позивачки та її дочки. Втім, як наслідок припинення права власності відповідача на його частку в спільному майні, в рішенні слід було зазначити про визнання права власності на
2
частку відповідача за позивачкою та її дочкою. Вважаючи на те, що відсутність в рішенні формулювання про визнання права власності на частку відповідача за позивачкою та її дочкою, заважають реалізації їх права на отримання відповідного документу про право власності, суд вважає, що вимоги позивачки обґрунтовані, а її заява про ухвалення додаткового рішення, підлягає задоволенню.
Згідно ст. 220 ч.1, п. 1 ЦПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою осіб, які беруть участь у справі, чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення.
Керуючись ст.220 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Доповнити резолютивну частину рішення Інгулецького районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області по справі №2-181/07 від 19.02.2007 року після абзацу «Припинити право власності ОСОБА_3, на його частку у вищезазначеному майні...» наступним реченням:
«Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2, 1994 року народження , право спільної сумісної власності на 1/3 частку квартири АДРЕСА_1в м. Кривому Розі, яка належала ОСОБА_3.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом десяти днів, з дня отримання його копії.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Дніпропетровської області через Інгулецький районний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не подано, або після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо заяву подано, а скаргу - ні, або після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не скасовано.