УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2010 року м. Київ
Суддя Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України Луспеник Д.Д.,
розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Сколівського районного суду Львівської області від 11 березня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Львівської області від 10 червня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства „Укртранснафта” про стягнення заборгованості по заробітній платі за роботу на території гірського населеного пункту та компенсації частини втраченого заробітку у зв’язку з порушення строків виплати,
в с т а н о в и в:
Рішенням Сколівського районного суду Львівської області від 11 березня 2010 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Львівської області від 10 червня 2010 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати зазначені судові рішення, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
У відкритті касаційного провадження слід відмовити з таких підстав.
Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Зі змісту оскаржуваних судових рішень й доданих до касаційної скарги матеріалів убачається, що скарга є необґрунтованою і наведені в ній доводи не дають підстав для висновків щодо незаконності та неправильності зазначених судових рішень.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі.
Доводи касаційної скарги стосуються виключно фактичних даних та переоцінки доказів, що знаходиться поза межами повноваження суду касаційної інстанції, а на порушення норм матеріального чи процесуального права посилань немає та їх не встановлено.
Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов’язкового скасування судового рішення.
На підставі наведеного та керуючись п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
У відкритті касаційного провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства „Укртранснафта” про стягнення заборгованості по заробітній платі за роботу на території гірського населеного пункту та компенсації частини втраченого заробітку у зв’язку з порушення строків виплати, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сколівського районного суду Львівської області від 11 березня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Львівської області від 10 червня 2010 року відмовити.
Копію ухвали разом з доданими до скарги матеріалами направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України Д.Д. Луспеник