Судове рішення #1193330
Справа №2-956/2007 p

Справа №2-956/2007 p.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

10 квітня 2007 року                         Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді                                                                                  - Чернобая О.І.

при секретарі                                                                                          - Ніколаєнко В.В.

з участю позивачки                                                                                - ОСОБА_1.

відповідача                                                                                              - ОСОБА_2.

розглянув у попередньому судовому засіданні в приміщенні Шосткинського міськрайсуду цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1. звернулась до суду з вищевказаним позовом, де зазначила, що 31.07.1993 р. зареєструвала шлюб з відповідачем, від якого має доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н.

Спільне життя з відповідачем не склалося, бо він не піклувався про створення нормальних сімейних стосунків, не брав участі у веденні домашнього господарства, не займався вихованням дитини, постійно виявляв до неї неповагу, вчиняв сварки. Примирення з відповідачем неможливе.

З вересня 2006 року шлюбні відносини з відповідачем припинились, спільне господарство не ведеться, у вихованні дитини відповідач участі не приймає, матеріальної допомоги не надає.

Відповідач згоден на розірвання шлюбу, після чого донька залишиться на її утриманні.

У попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. підтримала свої позовні вимоги в повному обсязі і пояснила, що строк на примирення з відповідачем їй не потрібен, т.я. це не дасть позитивних результатів, тому просить розірвати шлюб і стягувати з відповідача аліменти на утримання доньки ОСОБА_3в розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття. Всі витрати, пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦСу просить покласти на неї.

Відповідач ОСОБА_2. в попередньому судовому засіданні позов визнав, згоден на розрівання шлюбу та стягнення алмінетів на утримання доньки, строк на примирення йому не потрібен, так як поновлювати сімейні стосунки він не бажає.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Згідно із свідоцтвом про укладення шлюбу ОСОБА_2. та ОСОБА_1. уклали шлюб 31.07.1993 р.(а.с.4).

Відповідно до свідоцтва про народження батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження є ОСОБА_2 (а.с.5).

Згідно довідки КП «Укржилкомфорт» від 26.03.2007 р. на обліку у квартирі № АДРЕСА_1знаходяться ОСОБА_1., 1977 р.н., її чоловік ОСОБА_2., 1974 р.н. та донька, малолітня ОСОБА_4., 2002 р.н. (а.с.6).

Відповідно до ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред*явлений одним із подружжя.

Згідно до ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперчило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст.367 ч.1 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

 

2

 

Враховуючи вищевикладене суд прийшов до висновку, що подальше спільне життя подружжя ОСОБА_1і збереження шлюбу суперчить їх інтересам та інтересам доньки, що має істотне значення і тому шлюб підлягає розірванню, а також з відповідача повинні бути стягнуті аліменти на утримання його малолітньої доньки ОСОБА_4. до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст.88 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача державне мито в сумі 51 грн. на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі ЗО грн.

Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 130, 174, 212-215, 224, 367 ЦПК України, ст.ст.110, 112, 180, 182,183 СК України суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Шлюб, зареєстрований відділом РАЦС Шосткинського міськвиконкому Сумської області 31 липня 1993 року, актовий запис № 428, між ОСОБА_1та ОСОБА_2- розірвати.

Стягнути з ОСОБА_1витрати по оформленню розірвання шлюбу в органах РАЦСу в сумі 8 грн. 50 коп., а ОСОБА_2від сплати звільнити.

Стягувати з ОСОБА_2, 1974 року народження, аліменти в розмірі 200 грн. щомісячно на утримання доньки ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1року народження до її повноліття починаючи стягувати з 26.03.2007 року, та аліменти сплачувати матері ОСОБА_1, яка проживає в м.АДРЕСА_1.

Рішення суду підлягає обов'язковому негайному виконанню в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць з 26.03.2007 року.

Стягнути з ОСОБА_2на користь держави судові витрати в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі ЗО грн.

Рішення може бути оскаржене в Сумський апеляційний суд через міськрайсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання цієї заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація