Справа № 33-190 2006 рік
ПОСТАНОВА
07 червня 2006 року м. Одеса
Заступник голови апеляційного суду Одеської області Коваль В.Г., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.352 МК України ОСОБА_1,
ВСТАНОВИВ:
Постановою судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду м. Одеси від
28 жовтня 2005 року
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженець
м. Донецьк, працюючий директором ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_2", що мешкає за адресою: Одеська обл., м. Білгород-Дністровській, вул. АДРЕСА_1
був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 352 МК України і підданий адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн.
ОСОБА_1. притягнутий до адміністративної відповідальності за те, що в якості підстави для митного оформлення вантажу продукції для фотографічного офсетного друку, продавцем якого є фірма „ІНФОРМАЦІЯ_3", АД, м. Софія, Болгарія, він надав органам Білгород-Дністровській митниці документи, які містять неправдиві відомості, а саме контракт від 27.09.2004 року № НОМЕР_1, який був ним укладений з фірмою „ІНФОРМАЦІЯ_3".
Як зазначено в постанові суду, вказаний контракт є підробленим і не відповідає дійсності.
ОСОБА_1. в скарзі стверджує, що постанова суду є безпідставною та не-обргунтованою, оскільки рішенням Господарського суду від 02.11.2005 року контракт від 27.09.2004 року № НОМЕР_1, якій був ним укладений з фірмою „ІНФОРМАЦІЯ_3", АД, м. Софія, Болгарія, не суперечить нормам діючого законодавства і визнаний дійсним.
Також ОСОБА_1. зазначає, що він був притягнутий до адміністративної відповідальності після закінчення строку, протягом якого можливо застосувати адміністративне стягнення.
Враховуючи викладене ОСОБА_1. просить скасувати постанову суду.
Розглянувши матеріали справи вважаю, що постанова суду підлягає скасуванню з таких підстав.
Згідно з ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справах про адміністративні правопорушення має бути засноване на своєчасному, всебічному, повному і об'єктивному з'ясуванні обставин справи і вирішенні її в точній відповідності з законом.
Між тим, з матеріалів справи вбачається, що при її розгляді суд не додержувався принципів всебічності, повноти і об'єктивності, що потягло за собою прийняття необгрунтованого рішення.
З матеріалів справи вбачається, що 27 вересня 2004 року між фірмою „ІНФОРМАЦІЯ_3", АД, м. Софія, Болгарія в особі генерального представника ОСОБА_2 з одного боку, і ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_2" в особі директора ОСОБА_1. з другого боку, був укладений контракт від 27.09.2004 року № НОМЕР_1 у відповідності з яким фірма „ІНФОРМАЦІЯ_3" зобов' язалась поставити ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_2" продукцію для фото-
графічного офсетного друку, а ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_2" відповідно - прийняти цей товар та сплатити за нього (а.с.24-29).
Вказаний контракт, який серед інших документів був наданий ОСОБА_1. для митного оформлення товару, по ствердженню суду є підробленим і не відповідає дійсності, оскільки відповідно документів, які надійшли від Національного митного агентства Республіки Болгарія, фірмою „ІНФОРМАЦІЯ_3" даний контракт не укладався, він не зареєстрований у даній фірмі, а зазначений у контракті ОСОБА_2 не є генеральним представником фірми і не був уповноважений самостійно підписувати контракти.
Надаючи пояснення за обставинами справи (а.с.53-54), ОСОБА_1. стверджував, що у вересні 2004 року до нього звернувся представник фірми „ІНФОРМАЦІЯ_3" з пропозицією співробітництва з купівлі-продажу продукції для фо-тополіграфічного офсетного друку. На підтвердження своїх повноважень він надав довіреність на ім'я ОСОБА_2 ., копія якої є в матеріалах справи (а.с.57), тому уОСОБА_1. не виникло сумнівів, що до повноважень ОСОБА_2
До того ж ОСОБА_2. мав при собі печатку фірми, відбиток якої є на довіреності. Цією ж печаткою був завірений контракт від 27.09.2004 року, що був укладений між сторонами.
Згідно з повідомленням Національного митного агентства Республіки Болгарія, координатор відділу продажу болгарської фірми „ІНФОРМАЦІЯ_3" підтвердив існування у фірми печатки, відбиток якої є на укладеному контракті,(а.с.52).
Більш того, згідно з листом Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції в Одеської області, компанія „ІНФОРМАЦІЯ_2." на адресу болгарського підприємства „ІНФОРМАЦІЯ_3" згідно контракту № НОМЕР_1 від 27.09.2004 року в період з 14.10.2004 року по 25.02.2005 року здійснила перерахування зі свого рахунку на рахунок болгарської фірми на суму 48514,83 доларів США (а.с.73-74).
Наведене свідчить, що сторони фактично виконали свої зобов'язання за контрактом, що свідчить про їх бажання отримати реальні правові наслідки.
Крім того, в матеріалах справи відсутні дані, які б свідчили, що цей контракт був визнаний недійсним, тому вважаю, що суд передчасно дійшов до висновку про те, що зазначений контракт є підробленим.
Правопорушення, за вчинення якого притягнутий до відповідальності ОСОБА_1., передбачене ст.352 МК України, і характеризується умисною формою вини (прямим умислом). Тобто особа усвідомлює, що своїми діями вона порушує встановлені законом правила митного оформлення товарів, і бажає діяти саме таким чином, - неправомірно.
Таке бажання обумовлюється відповідним інтересом, спрямованим на подання митному органу, в якості підстави для переміщення товарів, підроблених документів, з метою ухилення від сплати митних платежів.
Проте в матеріалах справи немає даних, які б свідчили про наявність у ОСОБА_1. умислу на вчинення дій, передбачених ст.352 МК України.
Таким чином при розгляді справи не була встановлена суб'єктивна сторона правопорушення.
Крім того, постанова суду не відповідає вимогам адміністративного законодавства.
Так, всупереч вимогам ст.283 КУоАП, постанова суду не містить у собі всіх обставин вчинення правопорушення, а саме місця і часу його вчинення.
Також, постанова суду не мотивована, суд лише обмежився констатацією винностіОСОБА_1. у правопорушенні, застосувавши конспективне перелічення документів, які містяться в матеріалах справи, не розкриваючи при цьому, якім чином на підставі цих документів можливо дійти до однозначного висновку про винністьОСОБА_1. у вчиненні правопорушення.
При таких обставинах постанова суду підлягає скасуванню з закриттям справи за відсутністю складу правопорушення в діяхОСОБА_1.
Крім того, в постанові суду вказано, що згідно протоколів про порушення
митних правил № НОМЕР_2, № НОМЕР_3, № НОМЕР_4, № НОМЕР_5, № НОМЕР_6, які були об'єднані судом в одне провадження, Білгород-Дністровською митницею був оформлений вантаж продукції для фотографічного офсетного друку на підставі документів серед яких знаходився контракт від 27.09.2004 року № НОМЕР_1, укладений між ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_2" і фірмою „ІНФОРМАЦІЯ_3", АД, м. Софія, Болгарія.
Але з матеріалів справи вбачається, що зазначені протоколи відсутні, а на розгляд суду направлені матеріали адміністративної справи з протоколом про порушення митних правил № НОМЕР_3 від 07 липня 2005 року, згідно якому 15.12.2004 року Білгород-Дністровською митницею був оформлений вантаж продукції для фотографічного офсетного друку на підставі документів серед яких знаходився контракт від 27.09.2004 року № НОМЕР_1, укладений між ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_2" і фірмою „ІНФОРМАЦІЯ_3", АД, м. Софія, Болгарія, якій є підробленим і не відповідає дійсності.
Таким чином, на розгляд суду направлений один адміністративний протокол про порушення митних правил, з якого вбачається, що на момент його складання вже закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст.38 КУпАП.
Враховуючи ті обставини, що поновлення або продовження зазначеного двох-місячного строку Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено, справа відносноОСОБА_1. підлягає закриттю також в зв'язку з перебігом строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 38, 293, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, заступник голови апеляційного суду Одеської області
ПОСТАНОВИВ:
Скасувати постанову Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 28 жовтня 2005 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.352 Митного Кодексу України, адміністративну справу відносно нього закрити.