Судове рішення #11925680

Справа № 2-6821/2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2007 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого - судді Дрішлюка А.І.,

при секретарі судового засідання Куліковій О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

встановив:

В Малиновський районний суд м. Одеси звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою про визнання права власності на квартири у порядку спадкування за законом. В обгрунтування заявлених вимог вона зазначила, що є спадкоємицею за законом після смерті ОСОБА_3 спадщини, яка залишилась після її смерті.

8 відкритому судовому засіданні відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні визнала позов, про що надала суду відповідну заяву. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Як встановлено у судовому засіданні 12 серпня 1994 року ОСОБА_4, ОСОБА_3 було видано свідоцтво про право власності на квартиру АДРЕСА_1. Це свідоцтво було зареєстровано в ОМБТІ та РОН 10 жовтня 1994 року під № 19 стр.28 кн.105 пр. Відповідно до листа КП „ОМБТІ та РОН" від 03.09.2007 р. № 5345701.0706 квартира АДРЕСА_1 зареєстрована за ОСОБА_4, ОСОБА_3.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, про що в Книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис за № 4437, Першим відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м. Одеси. Після його смерті відкрилася спадщина, на яку він не залишив заповіту, і до якої входить квартира АДРЕСА_1.

Згідно зі ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття. Таким чином, спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_4 є його дружина ОСОБА_3.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, про що в Книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис за № 2428, першим відділом реєстрації актів цивільного стану приморського районного управління юстиції м. Одеси. Після її смерті відкрилася спадщина, на яку вона не залишила заповіту, і до якої входить квартира АДРЕСА_1.

Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_3 є її донка відповідач по справі - ОСОБА_2.

Позивачка є онучкою померлої, а тому відповідно до ст. 1262 ЦК України вона має у четверту чергу право на спадкування за законом.

Відповідачка після смерті ОСОБА_3 домовилась з донькою, що вона відмовиться від своєї долі спадщини на користь позивачки, а та в свою чергу отримає спадщину, буде проживати у домі та сплачувати комунальні платежі, підтримувати будівлю в належному технічному стані.

Позивачка проживає в цьому будинку, своєчасно сплачує комунальні послуги та підтримує будинок у належному технічному стані.

Разом з тим, відповідно як вбачається з свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_1 від 12 серпня 1994 року, виданого ОСОБА_4, ОСОБА_3, в ньому не зазначенні частки в спільній сумісній власності, тому нотаріальна контора не може оформити свідоцтво про право на спадщину на зазначену квартиру та прийняти відповідну відмову від прийняття спадку на користі іншої особи.

З врахуванням зібраних по справі доказів та встановлених судом фактичні обставини справи, а також відмови відповідачки ОСОБА_2, зробленої в судовому засіданні від реалізації прав спадкоємця на користь іншого спадкоємця - позивачки, суд вважає можливим задовольнити позов, оскільки такі дії відповідача вчинені в межах передбачених ст. 12 ЦК України та відповідають встановленим законам вимогам ( ст. 13 ЦК України) та прямо передбачені ст. 1274 ЦК України. Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема визнання права. Таким чином, суд вважає, що зібрані по справі докази та встановлені судом фактичні обставини справи, дозволяють задовольнити позов в повному обсязі і визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Згідно зі ст. 217 ЦК України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.

Керуючись ст. ст. 16, 1258, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 130, 208, 209, 212, 213-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Встановити порядок виконання рішення, визначивши, що це рішення є підставою для реєстрації права власності за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк зі дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація