Судове рішення #11925650

Справа № 2-7107/07

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

„5" жовтня 2007 р.

Малиновський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Дрішлюка А.І.,

при секретарі судового засідання Іскрич В.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

В Малиновський районний суд м. Одеси з позовом про розірвання шлюбу звернулася ОСОБА_1. Посилаючись на те, що сімейне життя між сторонами не склалося, проживають з відповідачем роздільно, інтересу друг до друга не мають, подальше збереження шлюбу вона вважає неможливим. Причиною розпаду сім’ї позивачка вказала різність характерів, відсутність взаємної довіри та порозуміння. В зв’язку за наведеним позивачка просила суд постановити рішення, яким розірвати зареєстрований з відповідачем ОСОБА_2 шлюб.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час, місце і дату судового засідання повідомлявся належним чином за останнєю відомою суду адресою, а також в порядку передбаченому ч. 9 ст. 75 Цивільного процесуального кодексу України, тому з опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи.

Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, розглянувши й дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

11.06.2005 року між позивачкою і відповідачем був зареєстрований шлюб, про що зроблено актовий запис під № 564 від 11.06.2005 року зареєстрований міським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського обласного управління юстиції. В шлюбі неповнолітніх дітей немає.

Позивачка у судовому засіданні підтвердила, що сімейне життя між сторонами не склалося. На момент розгляду справи в суді проживають окремо, причиною розпаду сім’ї позивачка вважає різні погляди на ведення сумісного господарства, на сімейні стосунки та відсутність дітей, відсутність взаємної любові та поваги, в зв’язку з чим просила задовольнити позов в повному обсязі.

Згідно зі ст. 24 СК України шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім’ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Шлюб може укладатися тільки при вільній і повній згоді сторін, що одружуються.

При дослідженні судом фактичних взаємин між сторонами, дійсних причин розірвання шлюбу встановлено, що подальше спільне життя чоловіка й дружини та збереження шлюбу буде суперечити інтересам чоловіка та дружини.

Відповідно до ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них. Тому суд задовольняє позовні вимоги позивача про розірвання шлюбу, оскільки побудова сімейних відносин повинна здійснюватися на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки ( ст. 1 СК України).

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 224-225 ЦПК України, ст. ст. 1, 3, 15, 24, 112 Сімейного кодексу України, СУД -

ВИРІШИВ:

Шлюб, зареєстрований 11 червня 2005 року зареєстрований міським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського обласного управління юстиції, актовий запис під № 564, між ОСОБА_1 (до шлюбу - ОСОБА_1) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 -розірвати.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито у розмірі 17 гривень.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_1 (до шлюбу - ОСОБА_1) Поліну Борисівну від сплати держаного мита звільнити.

 Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація