Судове рішення #119255
УКРАЇНА

 

УКРАЇНА                                

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №4416/2006р.                                       Головуючий у 1 інстанції Вербицька Н

Категорія 36                                                      Доповідач суддя Коротков В.Д.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

8 серпня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Одеської області в складі:

головуючого Короткова В.Д. суддів Комаровської Н.В., Шейко Л.М.

при секретарі Таратіної О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Одесі цивільну справу по апеляційній скарзі ОСОБА_1 на рішення Малиновського районного суду м.Одеси від 6 червня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів та додаткових витрат на утримання дитини,-

ВСТАНОВИЛА:

В березні 2004 року позивачка звернулася до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що відповідач не надає належної матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року, яка проживає з нею, та після уточнення позовних вимог просила стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі - по 150 грн. щомісячно, та додаткові витрати на утримання дитини у розмірі 269 грн. щомісячно до досягнення нею повноліття.

Відповідач позов визнав в частині стягнення аліментів в розмірі 150 грн.

Рішенням Малиновського районного суду м.Одеси від 6 червня 2006 року позов задоволено.

В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду скасувати в частині стягнення з нього додаткових витрат на утримання дитини в зв'язку з порушенням судом норм матеріального та процесуального права, ухвалити нове рішення про відмову в позові в цієї частині.

Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Задовольняючи позов в частині стягнення додаткових витрат на утримання дитини, суд стягнув їх наперед у розмірі 269 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Однак такий висновок суду не грунтується на матеріалах справи, в якій відсутні відомості про те, які саме додаткові витрати необхідні на утримання дитини в майбутньому, їх розмір та тривалість.

Фактично понесені позивачкою в 2004-2006 роках додаткові витрати в зв'язку з хворобою дитини складають 974 грн., що підтверджується квитанціями, медичними

 

документами (л.с.96-105, 109). Колегія суддів вважає, що вказані витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки на підставі ст. 185 СК України.

Оскільки позивачкою не доведено необхідність додаткових витрат на утримання дитини в майбутньому, їх характер, розмір, тривалість, тому позов в цієї частині не підлягає задоволенню.

Стягнувши аліменти з відповідача на користь позивачки в розмірі 150 грн. щомісячно, суд з врахуванням сплачених відповідачем сум за період з березня 2004 року до березня 2006 року (70 грн. щомісячно) необгрунтовано зменшив розмір аліментів за цей період до 80 грн., в той час коли сплачені відповідачем суми повинні бути зараховані при виконанні рішення суду. Тому розмір аліментів за період з 15 березня 2004 року (час звернення з позовом) до повноліття дитини повинен складати 150 грн. щомісячно.

За таких обставин рішення суду підлягає скасуванню з прийняттям нового рішення про часткове задоволення позову.

Керуючись ст. ст.218, 307 ч.1 п.2, 309 ч.1 п.3, 314 ч.2, 316, 317 ЦПК України, колегія суддів,-

       ВИРІШИЛА:                                                                

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково, рішення Малиновського районного суду м.Одеси від 6 червня 2006 року скасувати.

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року, в розмірі 150 гривень щомісячно, починаючи з 15 березня 2004 року до досягнення дитиною повноліття, тобто до 17 червня 2019 року.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 додаткові витрати на утримання доньки ОСОБА_3, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року, в сумі 974 гривні.

В решті позову відмовити.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржено у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація