Справа № 2-1073/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2007 року м. Богуслав
Богуславський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Бакуменка А.С.
при секретарі Сиротенко О.М.
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Литвина А.С.
третьої особи ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богуславі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Богуславської міської Ради Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 в своїй позовній заяві просить суд визначити йому додатковий двохмісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини за законом у вигляді грошових вкладів, що є на збереженні в Ощадному банку м. Богуслава, яка відкрилася після смерті його батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року посилаючись на те, що пропустив шестимісячний строк на подання заяви в зв’язку з тим, що захворів та не знав, що згідно чинного законодавства змінено строк і правила застосування із зверненням до нотаріальної контори для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав обгрунтувавши його вищенаведеними обставинами і просив визначити йому додатковий двохмісячний строк для подання заяви до Державної нотаріальної контори для прийняття спадщини за законом після смерті батька і пояснив, що батько останні три роки до дня смерті проживав у нього в будинку із його сім’єю, де й помер, і тому він вважає, що він прийняв спадщину після смерті батька, так як постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Також він зазначив що ОСОБА_3, його рідний брат не претендує на спадщину, яка відкрилася після смерті їхнього батька.
Представник Богуславської міської Ради Київської області, Литвин Андрій Степанович позов визнав, і не заперечував проти надання позивачу двохмісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його батька.
Третя особа - ОСОБА_3, рідний брат позивача в судовому засіданні позов визнав, і не заперечував проти його задоволення на користь позивача пояснивши, що він не буде подавати заяви про прийняття спадщини після смерті батька, поскільки він вже прийняв спадщину після смерті матері, а позивач повинен прийняти спадщину після смерті батька, поскільки батько до дня смерті дійсно три роки проживав у позивача в будинку.
Суд, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, третьої особи, дослідивши письмові докази, вважає за необхідне позов задовольнити з таких підстав:
Між сторонами виникли правовідносини з приводу здійснення права на спадкування за законом.
Із свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Богуславі Київської області у віці 81 роки.
У свідоцтві про народження ОСОБА_1 батьком записаний ОСОБА_4.
Відповідно до ч. 1 ст. 1272 ЦК України "якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її".
"Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї", ( ст. 1268 ЦК України).
"За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини"
Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позивач не пропускав строку для прийняття спадщини, встановленого ст. 1270 ЦК України, так як із показань в судовому засіданні позивача та третьої особи, спадкодавець ОСОБА_4 на день смерті проживав три роки із позивачем, і тому відповідно до ст. 1268 ч.3 ЦК України позивач вважається таким, що прийняв спадщину.
Відповідно до ст. 61 ч. 1 ЦПК України "обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню". Згідно ст. 174 ч.4 ЦПК України, "у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову."
Керуючись ст. ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 61, 174 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий двомісячний строк для подання заяви до Державної нотаріальної контори для прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/644/26/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1073/07
- Суд: Орджонікідзевський районний суд м. Харкова
- Суддя: Бакуменко А.С.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.02.2018
- Дата етапу: 16.04.2018
- Номер: 4-с/522/158/19
- Опис: на дії державного виконавця
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1073/07
- Суд: Приморський районний суд м. Одеси
- Суддя: Бакуменко А.С.
- Результати справи: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.12.2018
- Дата етапу: 30.01.2019