Справа 2-3818/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2007 р. м. Дніпродзержинськ
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська у складі: головуючого судді Гібалюк Т.Я., при секретарі Моруновій Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Аккорд» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення кредиту, суд -
встановив:
Кредитна спілка «Аккорд» звернулася з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення кредиту.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про день, час і місце слухання справи був повідомлений, про причини неявки суду не сповістив.
В судовому засіданні ОСОБА_2 позов визнала.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
10 березня 2006 р. Дніпродзержинським відділенням Кредитною Спілкою «Аккорд» укладено з ОСОБА_1 кредитний договір № Ельдорадо/Дз832/1.
Згідно до п. 1.1 Договору, Кредитна спілка надала позичальнику грошові кошти (кредит) у розмірі 5000, 00 грн. на строк до 10 березня 2008 р. Об’єктом кредитування є придбання товару (1.2 Договору).
Згідно п.2.1 Договору, Спілка зобов’язалась видати кредит у день підписання Договору. За п.2.1 Позичальник зобов’язується щомісячно сплачувати Спілці нараховані проценти та частину кредиту в терміни та розмірах не менше, ніж відповідно вказано у рекомендованому графіку платежів.
Проценти за користування кредитом нараховуються Спілкою на фактичний залишок суми кредиту, виходячи з розрахунку 0, 1151 за кожен день користування кредитом (п.2.3 Договору).
Для забезпечення сплати (повернення) кредиту, Кредитною Спілкою було укладено договір поруки № Ельдорадо/Дз832/1 від 10 березня 2007 р. у письмовій формі з одним поручителем: ОСОБА_2.
Згідно договору поруки № Ельдорадо/Дз832/1 від 10 березня 2007 р. п. 1.2 та 2.1 поручитель ОСОБА_2 бере на себе обов’язок відповідати за зобов’язаннями ОСОБА_1, що випливають із Договору поруки № Ельдорадо/Дз832/1 від 10 березня 2007 р.
Згідно п.2.7 ч.2 Договору, Кредитна Спілка має право достроково розірвати Договір і повернути наданий кредит на нараховані проценти (в тому числі шляхом звернення на майно позичальника), звернувшись з позовом до суду, якщо Позичальник протягом двох місяців не сплатив взагалі або сплатив не у повному обсязі платежі, узгоджені Сторонами у рекомендованому графіку платежів.
За п.3.1 Договору поруки, відповідальність Поручителя настає у випадку, коли Боржник не виконує або неналежним чином виконує свої грошові зобов’язання згідно Договору позички.
За п.3.2 Договору поруки, Поручитель та Боржник несуть солідарну відповідальність перед Кредитором. Поручитель відповідає по зобов’язаннях Боржника в повному обсязі, тобто: повернення кредиту, виплати відсотків за його користування, сплату додаткових відсотків, відшкодування збитків, завданих Кредитору невиконанням або неналежним виконанням Боржником умов Договору позики.
Згідно ст. 553, та ст. 554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, та процентів.
Позичальник не здійснив жодного платежу, а проценти нараховувались Спілкою на фактичний залишок суми кредиту за кожен день користування кредитом.
Договір було заключено строком на один рік.
Планована дата закриття кредиту 10 березня 2008 року.
Боржник прострочив плановану дату закриття кредиту.
Відповідно до ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором. Боржник, який прострочив виконання зобов’язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
Згідно п.5.1 Договору, цей Договір діє з моменту підписання та до повного його виконання Сторонами. Відповідно до ст. 631 ЦК України, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.
Згідно ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов’язок боржника повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 ЦК України.
Відповідно до ст. 1052 ЦК України, у разі невиконання позичальником обов’язків, встановлених договором позики, щодо забезпечення повернення позики, а також у разі втрати забезпечення виконання зобов’язання або погіршення його умов за обставин, за які позикодавець не несе відповідальності, позикодавець має право вимагати від позичальника дострокового повернення позики та сплати процентів, належних йому.
Згідно ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.
На 01 жовтня 2007 р. сума боргу відповідачів за кредитом та за процентами становить 6444грн. 11коп., яка підлягає стягненню з відповідачів солідарно на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 59-61, 209, 212-215 ЦПК, ст. ст. 553, 554, 612, 631, 1050, 1052, 1054 ЦК України, суд -
вирішив:
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Дніпродзержинського відділення Кредитної Спілки «АККОРД» залишок кредиту в сумі 5000, 00 грн., борг за процентами в сумі 1444, 11 грн.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Дніпродзержинського відділення Кредитної Спілки «АККОРД» витрати на інформаційно-технічне забезпечення позову та судовий збір - 95 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області через районний суд шляхом подачі в 10денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.