Судове рішення #11924508

Справа № 2-724/ 2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2007 року Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим

у складі: головуючого - судді Авраміді Т.С.

при секретарі - Сек А.О.

за участю: позивача - ОСОБА_1

відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в смт. Совєтський Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що з 31 жовтня 1987 року сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі. Від спільного проживання мають двох дітей: сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спільне життя не склалося через зловживання відповідачем спиртними напоями, у зв’язку з чим у сім’ї виникали скандали та сварки, що пагубне сплинуло на їх взаємовідносини. З серпня 2006 року фактичні сімейні відносини припинені, сторони проживають окремо, спільного господарства не ведуть, позивач вважає, що примирення та збереження сім’ї не можливі. Неповнолітній син - ОСОБА_5 проживає разом з позивачем та спору про місце його перебування та утримання не має. Спору про розділ майна, що є спільною власністю, не має, на підставі чого просить розірвати шлюб з ОСОБА_2

Позивач - ОСОБА_1 у попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, при цьому пояснила, що з 31 жовтня 1987 року перебуває у зареєстрованому шлюбі із відповідачем, від якого має двох дітей. Спільне життя не склалося через зловживання відповідачем спиртними напоями. Фактичні сімейні відносини між ними припинені, з серпня 2006 року сторони не проживають разом, мають роздільний бюджет, за цих обставин вважає, що примирення та збереження сім’ї не можливі. Неповнолітній син проживає разом із позивачем, кошти на його утримання відповідач буде сплачувати добровільно. Спору про розділ майна, що є спільною власністю, не має. На примирення з відповідачем не згодна, позивач втратила почуття поваги та любові до відповідача.

Відповідач - ОСОБА_2 у попередньому судовому засіданні позов визнав та, не оспорюючи викладених позивачем обставин, не заперечував проти розірвання шлюбу з ОСОБА_1

Враховуючи, що визнання відповідачем позову у попередньому судовому засіданні не суперечить закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, з огляду на те, що позивач наполягає на задоволенні позову і є законні підстави для задоволення позову, суд вважає необхідним задовольнити заявлені позовні вимоги у повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали, вивчивши обставини справи, встановив наступне: 31 жовтня 1987 року сторони вступили у зареєстрований шлюб, про що зроблено актовий запис № 1447 від 31.10.1987 року відділом ЗАЦС Кокандського міськвиконкому Ферганської області. Від подружнього життя мають двох дітей: сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та неповнолітнього сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає разом із позивачем та спору про місце його перебування та утримання не має. Між подружжям через зловживання відповідачем спиртними напоями виникали скандали та сварки, що пагубне сплинуло на їх взаємовідносини, між сторонами склалися відносини, які виключають їх сумісне проживання. З серпня 2006 року сторони мешкають окремо, з того ж часу між подружжям припинено фактичні шлюбні відносини, сторони не ведуть спільного господарства, примирення між ними не можливе. У зв’язку з чим суд доходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін та неповнолітньої дитини. За таких обставин вважає, що сім’я остаточно розпалася і шлюб існує формально. Вимог щодо розподіл майна, що є спільною власністю, не заявлено.

Приймаючи до уваги, що шлюб - це добровільний союз жінки та чоловіка, який грунтується на їх вільній згоді і примушування до якого не допускається, а позивачка зберігати сім’ю не бажає, враховуючи, що шлюб існує формально, суд з урахуванням вище викладеного, вважає необхідним позов про розірвання шлюбу задовольнити.

Витрати при реєстрації розірвання шлюбу у органах реєстрації актів цивільного стану покласти на відповідача.

На підставі ст. ст. 104 ч.2, 112 Сімейного Кодексу України, ст. 158 ЦПК України, керуючись ст. ст. 10, 60, 130, 174, 213 - 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 відділом ЗАЦС Кокандського міськвиконкому Ферганської області за актовим записом № 1447 від 31 жовтня 1987 року -розірвати.

При реєстрації розірвання шлюбу у органах реєстрації актів цивільного стану стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави у розмірі 17 (сімнадцять) гривень. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, встановленому ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі подання заяви про апеляційне оскарження після закінчення двадцятиденного строку для подання апеляційної скарги, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація