Справа № 2-739/ 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2007 року Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Авраміді Т.С.
при секретарі - Тріфонової С. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 02 листопада 2007 року звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу. Позовні вимоги мотивовані тим, що з 27 квітня 1991 року сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі, від спільного проживання дітей не мають. Спільне життя не склалося, у зв’язку із взаємним непорозумінням по різним питанням сімейного життя та виникаючими на цих підставах сварками. У теперішній час ОСОБА_2 має намір поїхати за межі АР Крим, однак, від реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів громадського стану ухиляється. Позивачка зазначала, що на примирення вона не згодна, оскільки, вважає, що подальше сімейне життя з відповідачем буде суперечити її інтересам, тому, просила шлюб, зареєстрований між нею та відповідачем розірвати та покласти на нього витрати при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу. При цьому, спору про розділ майна, що є спільною власністю не має.
Позивач - ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилася, про місце, дату та час розгляду справи повідомлена належним чином, про що свідчить розписка про отримання повістки про виклик до суду, на адресу суду надійшла заява, у якій ОСОБА_1 зазначає, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, а також, просить справу розглядати за її відсутністю.
Відповідач у судове засідання, також, не з’явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання повістки про виклик до суду, на адресу суду надійшла заява, у якій ОСОБА_2 зазначає, що позовні вимоги визнає, згоден на розірвання шлюбу, а також, просить справу розглядати за його відсутністю.
Відповідно до положень ст. 169 ЦПК України, суд вважає за можливим провести судове засідання на підставі наявних у справі доказів, за відсутністю сторін.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд встановив наступне:
27 квітня 1991 року між сторонами зареєстрований шлюб, про що Відділом запису актів громадянського стану Совєтського районного виконавчого комітету Кримської області в Книзі реєстрації актів про укладення шлюбу, зроблено запис № 28. Від спільного життя сторони не мають дітей. Відповідач від реєстрації розірвання шлюбу у органах РАЦС, ухиляється.
Між подружжям за причини постійних сварок по різним питанням сімейного життя, втрати почуття любові один до одного, склалися відносини, які виключають їх сумісне проживання. Сторони не ведуть спільного господарства, між подружжям припинено фактичні шлюбні відносини, примирення між сторонами не можливе. При таких обставинах, суд доходить висновку, що сім’я остаточно розпалася і шлюб існує формально. Спору про розділ майна, що є спільною власністю, не має.
Оскільки шлюб - це добровільний союз чоловіка та жінки, а сторони зберегти сім’ю не бажають, позивач наполягає на розірванні шлюбу, при цьому, відповідач не заперечує проти задоволення позову, з урахуванням того, що подальше спільне проживання буде суперечити інтересам та волі сторін, суд, враховуючи викладені по справі обставини, вважає за необхідне позов про розірвання шлюбу задовольнити.
Витрати при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в державних органах реєстрації актів цивільного стану покласти на відповідача.
На підставі вищенаведеного, ст. ст. 104 ч.2, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 14, 57, 88, 208, 209, 212-218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 Відділом запису актів громадянського стану Совєтського районного виконавчого комітету Кримської області по актовому запису № 28 від 27 квітня 1991 року, - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу в державних органах реєстрації актів цивільного стану стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в розмірі 17 (сімнадцять) гривень. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, встановленому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденного строку для подання апеляційної скарги, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.