Справа №2-о-42/2009
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
17 листопада 2009 року смт. Куликівка
Куликівський районний суд Чернігівської області
в складі:
головуючого судді – Морозова О.Б.
при секретарі – Костюк Я.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, прож. АДРЕСА_2,
заінтересована особа:
Друга Чернігівська державна нотаріальна контора, прож. 14017 м. Чернігів вулиця Щорса, 19;
третя особа:
комунальний лікувально-профілактичний заклад „Чернігівська обласна лікарня”, місцезнаходження: 14000 м. Чернігів вулиця Волковича, 25;
про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В:
Заявниця звернулася до суду із заявою, де просила встановити факт родинних відносин, а саме: що померлий ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3, являвся їй ОСОБА_1 родичем і вона є спадкоємцем п’ятої черги спадкоємців за законом.
В обґрунтування своїх вимог заявниця пояснила, що вона і ОСОБА_3 є родичами. ОСОБА_5 – її прабаба та ОСОБА_6 – батько ОСОБА_3 – являлися рідними братом і сестрою. Її рідний дід ОСОБА_4 та ОСОБА_3 були один одному рідними братами. При цьому ОСОБА_4 – це рідний батько її матері ОСОБА_7. Тому ОСОБА_3 являвся рідним дядьком її матері, а її двоюрідним дідом. Цей факт підтверджується довідкою №152 від 31.08.2009 року виданою виконкомом Авдіївської сільської ради. При житті вона доглядала за ОСОБА_3, допомагала йому вести домашнє господарство. 24.07.2008 року зі слів ОСОБА_3 який лікувався в Чернігівській обласній лікарні, було складено заповіт, який було посвідчено заступником головного лікаря з мед. частини ОСОБА_8. Відповідно до заповіту ОСОБА_3 заповів їй належну йому на праві приватної власності квартиру АДРЕСА_1, де проживав. Проте в заповіті помилково було вказано про те, що спадкодавець заповів їй квартиру АДРЕСА_3 Право власності ОСОБА_3 на квартиру АДРЕСА_1 підтверджується технічним паспортом на вказаний житловий будинок. Оскільки ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 помер, він не мав змоги зробити виправлення в заповіті. Поховання ОСОБА_3 вона проводила за власний рахунок. Це підтверджується довідкою виконкому Авдіївської сільської ради від 31.08.2009 року №153. Після відкриття спадщини вона звернулася до другої державної нотаріальної контори за отриманням свідоцтва про право на спадщину. Проте їй було відмовлено, оскільки у заповіті не вірно вказано номер будинку, який заповідається.
Тому підтвердити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_3 не вбачається можливим, окрім як в судовому порядку.
Той факт, що вони перебувають з ОСОБА_3 у родинних відносинах, має юридичне значення і необхідний для прийняття нею спадщини.
В судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву і просила її задовольнити.
Заслухавши заявницю, розглянувши заяви заінтересованої особи, яка вважає за неможливе задовольнити заяву та третьої особи, а також дослідивши інші матеріали справи, суд доходить висновку, що заява підлягає задоволенню в повному обсязі.
В судовому засіданні встановлено, що прабаба заявниці ОСОБА_5 та ОСОБА_6 – батько ОСОБА_3 – являлися рідними братом і сестрою. Її рідний дід ОСОБА_4 та ОСОБА_3 були один одному рідними братами. При цьому ОСОБА_4 – це рідний батько матері заявниці ОСОБА_7. Тому ОСОБА_3 являвся рідним дядьком її матері, а її двоюрідним дідом. При житті заявниця доглядала за ОСОБА_3, допомагала йому вести домашнє господарство. 24.07.2008 року було складено заповіт, який було посвідчено заступником головного лікаря з мед. частини Чернігівської обласної лікарні. Відповідно до заповіту ОСОБА_3 заповів заявниці належну йому на праві приватної власності квартиру АДРЕСА_1, де проживав. Проте в заповіті помилково було вказано про те, що спадкодавець заповів їй квартиру АДРЕСА_3 Право власності ОСОБА_3 на квартиру АДРЕСА_1 підтверджується технічним паспортом на вказаний житловий будинок. Оскільки ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 помер, він не мав змоги зробити виправлення в заповіті. Після відкриття спадщини вона звернулася до другої державної нотаріальної контори за отриманням свідоцтва про право на спадщину. Проте їй було відмовлено, оскільки у заповіті не вірно вказано номер будинку, який заповідається.
Тому тепер заявниці, для підтвердження родинних відносин між нею та померлим необхідно встановити даний факт. Документально підтвердити свої родинні стосунки з померлим заявниця не має можливості.
Вирішити це питання можливо лише в судовому порядку.
Факт родинних стосунків заявниці з померлим підтверджується доказами, а також показами заявниці.
За вказаних обставин є всі підстави вважати, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3, являвся їй ОСОБА_1 родичем і вона є спадкоємцем п’ятої черги спадкоємців за законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234, 235, 256-259 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. 1. Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
2. 2. Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, визнавши, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3, являвся ОСОБА_1 родичем і вона є спадкоємцем п’ятої черги спадкоємців за законом.
3. 3. Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Куликівського районного суду О.Б. Морозов