Судове рішення #11919974

                                                                           

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ    СУД    ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ    ОБЛАСТІ  

 

Справа № 22ц-10795/10                                                                      Головуючий в 1-інстанції – Новік Л.М.

Категорія  -   5                                                                                                   Доповідач   -  Приходченко А.П.

У  Х  В  А  Л  А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

08 листопада 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі :          

головуючого                                    Приходченко А.П.,

суддів                                            Лаченкової О.В., Волошина М.П.

при секретарі                                  Солодовій І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську  цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 30 червня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про усунення порушення права власності на жилий будинок та виселення з будинку , –

   

В  С  Т  А  Н  О  В  И  Л  А:

У листопаді 2009 року позивач звернулась до суду з зазначеним позовом і просила ухвалити рішення, яким  усунути порушені права власності на жилий будинок та виселити з будинку  відповідачів, обґрунтовуючи  свої вимоги тим, що згідно договору дарування їй на праві приватної власності належить 1/2  частина жилого будинку. Відповідачі за згодою попереднього власника без реєстрації проживають у будинку, виселитися відмовляються.

Рішенням Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 30 червня 2010 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

         В апеляційній скарзі  ОСОБА_1, посилаючись на неправильне застосування  судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, ставить питання про скасування рішення  Синельниківського міськрайонного суду і просить ухвалити нове рішення яким  задовольнити її позовні вимоги в повному обсязі.

Перевіривши законність та обґрунтованість оскарженого рішення, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги і скасування рішення суду першої інстанції з наступних підстав.

Судом встановлено, що на підставі договору дарування від 15.10.2009 року серія ВМК №882833  та копії витягу КП «Синельниківське МБТІ» №24635616 від 01.12.2009 року серія ССЕ №990412 ОСОБА_1 належить та зареєстровано ? частину жилого будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

На підставі договору оренди від 06 березня 2009 року ОСОБА_4, який на момент укладання договору оренди був власником спірного  житлового будинку, надав в оренду будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 -  ОСОБА_2  строком до 30 вересня 2009 року, а згодом цей договір було продовжено до 01 серпня 2010 року.

Договір дарування житлового будинку було укладено пізніше договору оренди і як вбачається з договору оренди сторонами не встановлена умова, що у разі відчуження наймодавцем будинку договір найму припиняється.

Тому на підставі ст.770 ЦК України суд обґрунтовано відмовив в задоволенні позову ОСОБА_1, оскільки до позивачки, як нового власника будинку, перейшли права та обов’язки бувшого наймодавця.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правові висновки суду першої інстанції, оскільки з позовом до суду позивачка звернулася до закінченні дії договору оренди і рішення судом було ухвалене також в період дії договору оренди.

Відповідно до  ст.308 ЦПК України розглянувши скаргу на рішення суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст.307, 308 ЦПК України, колегія суддів, –

У  Х  В  А  Л  И  Л  А:

Апеляційну скаргу  ОСОБА_1 –  відхилити.

Рішення Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 30 червня 2010 року – залишити без змін .

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів.

           Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація