Справа №4-с-31/2010р.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2010 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - Бондаренко В.М.
при секретарі - Троян В.Б.,
за участю державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції Ломаєвої С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області на дії державного виконавця, -
В С Т А Н О В И В :
Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області звернулося до суду зі скаргою на дії державного виконавця ВДВС Павлоградського МРУЮ, в якій просило суд визнати неправомірними дії державного виконавця ВДВС Павлоградського МРУЮ Ломаєвої С.М., щодо виконання нею виконавчого листа № 2-3156/2009р. Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 02.06.2009 року; скасувати постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві від 24.12.2009 року; винести ухвалу, якою зобов’язати ВДВС Павлоградського МРУЮ відновити виконавче провадження по виконавчому листу № 2-3156/2009р. Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 02.06.2009 року по справі за позовом Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої страхової виплати в розмірі 1713,02 грн. на користь Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області.
В обґрунтування скарги заявник вказує на те, що 02.06.2009 року Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області було винесено рішення по справі за позовом Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої стразової виплати, яким позовні вимоги були задоволені та стягнуто з відповідача 1713,02 грн. 03.09.2009 року за вх. № 2348 до відділення надійшла постанова від 13.08.2009 року про відкриття виконавчого провадження. 17.03.2010 року за вх. № 877 до відділення надійшли супровідні листи разом з постановою про повернення виконавчого документа стягувачеві, виконавчий лист № 2-3156/2009р. В постанові про повернення виконавчого документа стягувачеві державним виконавцем Ломаєвою С.М. зазначено, що згідно довідок БТІ, ДАІ та акта державного виконавця, майно у боржника відсутнє. Державний виконавець не зробила всі необхідні виконавчі дії по виявленню майна боржника, а саме не надіслала запити до органів державної податкової інспекції, банків, ДПС, нотаріату, чим допустила порушення Інструкції «Про проведення виконавчих дій» та Закону України «Про виконавче провадження». Також державним виконавцем при виході за адресою боржника не зроблено дій по вилученню готівкових коштів у боржника, хоча в першу чергу стягнення звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів.
В судове засідання представник Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області та ОСОБА_2 не з’явилися, не повідомив суд про причини не явки, хоча були належним чином повідомлені про день та час розгляду скарги.
В судовому засіданні державний виконавець Ломаєва С.М. заперечувала проти задоволення заяви, пояснивши, що її дії правомірні та немає підстав для визнання її дій неправомірними.
Вислухавши пояснення державного виконавця Ломаєвої С.М., вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні скарги Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області на дії державного виконавця ВДВС Павлоградського МРУЮ слід відмовити за слідуючих підстав.
Відповідно до ст. 387 ЦПК України суд постановляючи рішення у разі обґрунтованості скарги зобов’язує державного виконавця усунути порушення або іншим шляхом поновлює його порушені права чи свободи. Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби і права чи свободи заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.
У судовому засіданні встановлено, що 02.06.2009 року Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області було винесено рішення по справі за позовом Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої стразової виплати, яким позовні вимоги були задоволені та стягнуто з відповідача 1713,02 грн. 13.08.2009 року відповідно до ст. ст. 3, 18, 24 ЗУ «Про виконавче провадження» була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, копії якої були надіслані сторонам (а.с. 8). В добровільний строк борг не сплачено. 15.08.2009 року державним виконавцем зроблені запити до БТІ, ДАІ, ЗД ОДПІ для перевірки майнового стану боржника. 04.12.2009 року надійшли відповіді з БТІ, ДАІ – нерухоме майно та автотранспорт за боржником не зареєстровано. 18.12.209 року виходом за адресою боржника встановлено, що майно, на яке можливо звернути стягнення відсутнє. Таким чином, 24.12.2009 року державним виконавцем була винесена постанова про повернення виконавчого документу та виконавчий документ повернуто стягувачеві без виконання.
Відповідно до п. 2 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчий документ, прийнятий державним виконавцем до виконання, за яким стягнення не провадилося або було проведено частково, повертається стягувачеві, якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, і здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.
Таким чином, судом доведено, що державний виконавець зробив всі необхідні виконавчі дії та скаргу Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області на дії державного виконавця ВДВС Павлоградського МРУЮ необхідно залишити без задоволення.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 року № 7-93 зі змінами, скаржник звільнений від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 388 ЦПК України витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду скарги у розмірі 37,00 грн. повинні бути покладені на скаржника.
На підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 10, 57-61, 76, 387, 388 ЦПК України, ЗУ «Про виконавче провадження», -
У Х В А Л И В:
Відмовити Відділенню виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області в задоволенні скарги на постанову державного виконавця Ломаєвої С.М. від 24 грудня 2009 року про повернення виконавчого документу стягувачеві, а саме: виконавчого листа № 2-3156 від 02 червня 2009 року по стягненню на користь Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області з ОСОБА_2 незаконно отриманої страхової виплати в розмірі 1713,02 грн.
Стягнути з Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді Дніпропетровської області на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду скарги у розмірі 37 (тридцять сім) грн. 00 коп. (р/р 31217259700032 одержувач: державний бюджет м. Павлограда, ЗКПО 24237540, МФО 805012, банк ГУДКУ в Дніпропетровській області).
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано через Павлоградський міськрайонний суд протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Павлоградський міськрайонний суд протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: В.М. Бондаренко