Судове рішення #11914816

Справа №2-689 за 2009 р.

РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ     копія

27 травня 2009 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Потоцького В.В.,

при секретарі            Олійник Ю.І.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Переяслав-Хмельницький справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу незавершених будівництвом житлових будинків та земельних ділянок дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, -

                                                              ВСТАНОВИВ:

Позивач просить визнати договір купівлі-продажу незавершених будівництвом житлових будинків АДРЕСА_1 та земельних ділянок, площами відповідно 0,0999 га та 0,1001 га, розташованих біля вказаних будинків, укладений 27.01.2009р. між позивачем та відповідачем, дійсним, та визнати за нею, позивачем, право власності на вказані незавершені будівництвом житлові будинки та земельні ділянки біля них, посилаючись на те, що між сторонами був укладений договір купівлі-продажу в простій письмовій формі, яким була передбачена ціна за дане нерухоме майно. Позивач сплатив обумовлену суму, а відповідач зобов`язувався оформити нотаріально договір купівлі-продажу вищевказаних незавершених будівництвом житлових будинків та земельних ділянок, але, не дивлячись на ту обставину, що сторони суттєві умови договору виконали, відповідач ухиляється від його нотаріального посвідчення.

Позивач в попередньому судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явився, направив суду заяву, в якій просить слухати справу без його участі, позов визнає, просить його задовольнити.

                Суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

                27 січня 2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали договір купівлі-продажу незавершених будівництвом житлових будинків АДРЕСА_1 та земельних ділянок, площами відповідно 0,0999 га та 0,1001 га, розташованих біля вказаних будинків. На виконання вказаного договору ОСОБА_2 передав позивачу правоустановчі документи на продане нерухоме майно, а позивач сплатила ОСОБА_2 обумовлену суму житлових будинків та земельних ділянок, про що ОСОБА_2 написав відповідну розписку, в якій також сторони домовилися нотаріально оформити даний договір нотаріально в строк до 01 травня 2009 року, але відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.

      Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

 Вказані обставини підтверджуються розпискою, договором купівлі-продажу, ухвалою суду від 20.03.2008 року, рішенням суду від 18.06.2008 року, технічною документацією на будинки, грошовою оцінкою земельних ділянок.

Отже, суд визнає укладеним договір купівлі-продажу незавершених будівництвом житлових будинків АДРЕСА_1 та земельних ділянок, площами відповідно 0,0999 га та 0,1001 га, розташованих біля вказаних будинків. При таких обставинах, за ОСОБА_1 необхідно визнати право власності на спірні житлові будинки та земельні ділянки.

На підставі ст.ст.219 ч.2; 220 ЦК України, керуючись ст.ст.10; 11; 60; 213; 214; 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати договір купівлі-продажу  незавершених будівництвом житлових будинків АДРЕСА_1 та земельних ділянок, розташованих біля вказаних будинків, площами відповідно 0,0999 га та 0,1001 га, укладений між ОСОБА_1 з одної сторони, та ОСОБА_2, з другої сторони, дійсним.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житлові будинки АДРЕСА_1 та земельні ділянки біля них, площами відповідно 0,0999 га та 0,1001 га, для будівництва та обслуговування житлових будинків і господарських споруд,.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація