2-619/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2007 року Деражнянський районний суд Хмельницької області
у складі: головуючого - судді Коваля Ф.І.
при секретарі Демчишиній Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Деражні справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення.
В обґрунтування своїх вимог позивачка посилається на те, що їй на праві приватної власності належить жилий будинок по АДРЕСА_1, в котрому вона проживає разом з відповідачем. З останнім вона перебувала в зареєстрованому шлюбі до 12 квітня 2005 року. Відтак шлюб між сторонами було розірвано, оскільки відповідач зловживає спиртними напоями, вчиняє скандали, з приводу чого позивачка зверталася у сільську раду та до дільничного інспектора міліції. Таким порушенням правил співжиття відповідач робить неможливим проживання з ним в одному будинку і, оскільки заходи запобігання виявились безрезультатними, позивачка просить задовольнити її вимоги.
В судовому засіданні позивачка підтримала позов.
Відповідач позову не визнав, проте будь-яких доводів в заперечення позову не навів. Він просить суд відмовити в задоволенні позову, пояснивши, що бажає проживати однією сім”єю з позивачкою в її будинку.
Вислухавши доводи сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.
Згідно із ст. 157 Житлового кодексу України членів сім”ї власника жилого будинку може бути виселено у випадках, передбачених ч.1 ст. 116 цього Кодексу. Виселення провадиться у судовому порядку без надання іншого жилого приміщення. Згідно із ст. 116 цього Кодексу якщо наймач, члени його сім”ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.
Судом встановлено, що позивачці на праві приватної власності належить жилий будинок по АДРЕСА_1, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 16 березня 2004 року.
Наведені позивачкою обставини підтвердив в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 - сільський голова с. Кальня. Він, зокрема, пояснив, що позивачка неодноразово зверталася до нього з приводу скандалів та бійок, які вчиняє відповідач за місцем її проживання, зловживаючи спиртними напоями. Про таку поведінку відповідача він інформував дільничного інспектора міліції ОСОБА_4 Останній, будучи допитаним в якості свідка, пояснив, що протягом тривалого часу від позивачки надходили усні та письмові звернення про негідну поведінку відповідача в сім”ї через зловживання ним спиртними напоями.
Враховуючи викладене, а також те, що відповідач не заперечує таких обставин, суд визнає доведеним, що він систематично порушує правила співжиття і робить неможливим для позивачки проживання з ним в одному будинку, оскільки встановлено, що між сторонами склалися вкрай негативні стосунки, постійно виникають сварки. Проте з огляду на ту обставину, що будь-яких доказів того, що до відповідача застосовувалися у встановленому порядку відповідними органами заходи запобігання і громадського впливу не наведено, підстави для задоволення позову відсутні. Разом із тим суд вважає необхідним попередити відповідача, що в разі продовження ним систематичного порушення правил співжиття за позовом позивачки він може бути виселений з належного їй будинку без надання іншого жилого приміщення.
Керуючись ст. ст. 215-216 ЦПК України, суд, -
вирішив:
в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення відмовити.
Попередити ОСОБА_2, що в разі продовження ним систематичного порушення правил співжиття за позовом позивачки він може бути виселений з належного їй будинку без надання іншого жилого приміщення.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду через районний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Коваль Ф.І.